Tour de Pologne 2018. Pascal Ackermann zwycięzcą pierwszego etapu

Niemiec Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe) wygrał pierwszy etap Tour de Pologne 2018. Najlepszy z Polaków, Maciej Paterski (Reprezentacja Polski), ukończył na dziewiątym miejscu.

75. edycja najważniejszego kolarskiego wyścigu w Polsce rozpoczęła się na Rynku Głównym w Krakowie. Na starcie stanęło 154 kolarzy, reprezentujacych 22 zespoły.

Polscy zawodnicy byli bardzo aktywni od początku. Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice) wygrał premię specjalną w Lanckoronie, na 43. kilometrze po starcie. Okazał się także najszybszy na dwóch premiach górskich, dzięki czemu pojedzie w niedzielę w koszulce najlepszego górala. Premię lotną 19 kilometrów przed metą wygrał z kolei Włoch Alessandro De Marchi (BMC).

>>> LGP Einsiedeln. Żyła i Stoch ex aequo na pierwszym miejscu!

Ostatecznie linię mety jako pierwszy minął Niemiec Pascal Ackermann - triumfator etapów tegorocznych Criterium du Dauphine i Tour de Romandie. Na drugim miejscu ukończył Kolumbijczyk Alvaro Hodeg (Quick-Step Floors), a na trzecim Włoch Matteo Trentin (Mitchelton-Scott). Najlepszy z Polaków - Maciej Paterski (Reprezentacja Polski) - był dziewiąty.

Kolejny, drugi etap odbędzie się w niedzielę. Będzie płaski, o zwycięstwo powinni więc znów powalczyć sprinterzy.

>>> ME w wioślarstwie. Kapitalne występy Polaków! Mamy złoto!

Więcej o: