Sport.pl

Tour de France. Philippe Gilbert opublikował zdjęcie kontuzjowanego kolana

Philippe Gilbert doznał groźnej kontuzji w 16. etapie Tour de France, która wyeliminowała go z dalszego udziału w wyścigu. Po upadku i doznaniu urazu, belgijski kolarz zdołał przejechać jeszcze 60 km. Teraz opublikował w sieci zdjęcie, które pokazuje jak zareagowało na to jego uszkodzone kolano.

Gilbert upadł, kiedy zjeżdżał z przełęczy Portet d`Aspet, nabrał zbyt dużej prędkości i nie wyrobił się na zakręcie, przez co bardzo mocno uderzył w murek, nad którym następnie przeleciał wpadając do wąwozu.

Mimo bardzo groźnie wyglądającego upadku, Gilbert wrócił na trasę i przejechał jeszcze kilkadziesiąt kilometrów. Odczuł to dopiero później, co widać na zdjęciu opublikowanym przez niego w mediach społecznościowych. "Gdy masz uszkodzoną rzepkę i decydujesz się przejechać kolejne 60 km" - napisał Belg na Twitterze.

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazdy kontra wpadki komentatorów sportowych [PLAN GRY]

Więcej o:
Komentarze (5)
Tour de France. Philippe Gilbert opublikował zdjęcie kontuzjowanego kolana
Zaloguj się
 • nicpon007

  Oceniono 3 razy 3

  Philippe, dużo zdrowia! Wracaj szybko na siodło!

 • ezo-mir

  Oceniono 4 razy 2

  Nie spodziewał się tak ostrego zakrętu. Zjazdy też bywają pasjonujące, niektórzy potrafią na nich uciekać, ale są też niestety niebezpieczne.

 • filipiak48

  Oceniono 3 razy 1

  timo, vader i klm - orły polactwa.... tak trzymać, dziady pełne jadu i nienawiści do innych. Za to właśnie świat was kocha ;)))

 • vader2010

  Oceniono 12 razy -10

  No i??? Mam mu gratulować że za kilka lat będzie być może musiał chodzić o kulach albo jak dr House? Bo teraz był "twardy"???

 • timo862

  Oceniono 11 razy -11

  No i po co chwali się tym zdjęciem? Wystarczyło trochę rozsądku i po wypadku udać się do lekarza, ale nie... trzeba było dalej siadać na równej i jechać kilkadziesiąt km. No to jak chciał, tak ma. Innego kolana nie przewiduję w takiej sytuacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX