Tour de France. Rafał Majka w CCC? Piotr Wadecki: "Byłoby to idealne rozwiązanie"

Rafał Majka jedzie aktualnie w Tour de France, ale już mówi się o jego przyszłości. Niewykluczone, że od nowego sezonu będzie jeździł w grupie CCC. - To byłoby idealne rozwiązanie - mówi Piotr Wadecki.

W Tour de France Rafał Majka zajmuje 22. miejsce ze stratą 13 minut i 19 sekund do prowadzącego Gerainta Thomasa. Polak od 2017 roku występuje w zespole Bora Hansgrohe. W barwach tej drużyny już w swoim pierwszym sezonie zajął drugie miejsce w wyścigu Tour de Pologne.

Real Madryt. Gareth Bale największą gwiazdą po odejściu Cristiano Ronaldo? "Jesteś gwiazdą"

Ostatnio pojawiły się pogłoski o tym, że Majka może wzmocnić polską grupę CCC. - Nie wiem, nie wiem, ale... kontrakt mi się akurat kończy, więc kto wie. Zdradzę, że w niedzielę mieliśmy przyjemność gościć pana Dariusza Miłka, właściciela CCC, w naszym autobusie. Rozmawiał z Peterem (Saganem - przyp. red.), Maćkiem Bodnarem, Pawłem Poljańskim. Cieszę się, że powstanie coś takiego! A ja? Zależy jakim dysponują budżetem (śmiech) - powiedział Majka w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Od przyszłego sezonu CCC będzie ekipą zaliczającą się do World Touru. Właściciel Dariusz Miłek chce przejął amerykański zespół BMC, który przyjmie nazwę polskiego zespołu.

Real Madryt planuje niesamowite wzmocnienia. Obietnica Florentino Pereza

- Mówimy o kolarzach wysokiej klasy, a z takimi nie dogaduje się szczegółów w jeden dzień – powiedział Piotr Wadecki, dyrektor sportowy grupy CCC, w rozmowie z "Faktem".

- To na razie życzenia, ale nie ukrywam, że to byłoby idealne rozwiązanie. Słyszę, że to niemożliwe, ale jeszcze dwa dni temu większość kibiców pisała, że nie ma szans na CCC w World Tourze! Prezes Dariusz Miłek to nie jest człowiek, który inwestuje w niepewne projekty.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter

Więcej o: