Kolarstwo górskie. Maja Włoszczowska wygrała wyścig Pucharu Świata w Val di Sole

Maja Włoszczowska odniosła cenne zwycięstwo w wyścigu Pucharu Świata w kolarstwie górskim rozegranym we włoskim Val di Sole. Polka uzyskała czas 1:30.51. Tuż za nią uplasowały się Kanadyjka Emily Batty (+9 sek.) i Szwajcarka Jolanda Neff (+30 sek.).

Maja Włoszcowska rozpoczęła wyścig w Val di Sole z trudnej pozycji startowej. Przez większą część rywalizacji musiała gonić czołówkę. Udało jej się objąć prowadzenie na piątym, przedostatnim okrążeniu i nie wypuściła go do samego końca.

Polka po raz drugi w karierze zwyciężyła w Val di Sole. Poprzednio triumfowała tam w 2010 roku. Niedzielne zwycięstwo jest także jej pierwszym triumfem w ramach Pucharu Świata od 2012 roku. Dzięki niemu awansowała na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tuż za Włoszczowską do mety dojechała Kanadyjka Emily Batty, która straciła do zwyciężczyni dziewięć sekund. Na trzecim miejscu uplasowała się Szwajcarka Jolanda Neff (30 sekund straty).

Pozostałe Polki zajęły dość odległe pozycje. Katarzyna Solus-Miśkowicz była 23., Paula Gorycka - 40., a Aleksandra Podgórska - 45. Wyścigu z powodu kraksy nie ukończyła liderka klasyfikacji generalnej PŚ, Dunka Annika Langvad.

Od następnego tygodnia (14/15 lipca) rywalizacja kolarek górskich przeniesie się do Vallnord w Andorze.

Lubisz ciekawostki sportowe i niebanalne teksty? Wypróbuj nasz nowy newsletter. Zapraszamy, Łukasz Godlewski i Janusz Sadłowski