Kolarstwo g鏎skie. Maja W這szczowska wygra豉 wy軼ig Pucharu 安iata w Val di Sole

Maja W這szczowska odnios豉 cenne zwyci瘰two w wy軼igu Pucharu 安iata w kolarstwie g鏎skim rozegranym we w這skim Val di Sole. Polka uzyska豉 czas 1:30.51. Tu za ni uplasowa造 si Kanadyjka Emily Batty (+9 sek.) i Szwajcarka Jolanda Neff (+30 sek.).

Maja Włoszcowska rozpoczęła wyścig w Val di Sole z trudnej pozycji startowej. Przez większą część rywalizacji musiała gonić czołówkę. Udało jej się objąć prowadzenie na piątym, przedostatnim okrążeniu i nie wypuściła go do samego końca.

Polka po raz drugi w karierze zwyciężyła w Val di Sole. Poprzednio triumfowała tam w 2010 roku. Niedzielne zwycięstwo jest także jej pierwszym triumfem w ramach Pucharu Świata od 2012 roku. Dzięki niemu awansowała na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tuż za Włoszczowską do mety dojechała Kanadyjka Emily Batty, która straciła do zwyciężczyni dziewięć sekund. Na trzecim miejscu uplasowała się Szwajcarka Jolanda Neff (30 sekund straty).

Pozostałe Polki zajęły dość odległe pozycje. Katarzyna Solus-Miśkowicz była 23., Paula Gorycka - 40., a Aleksandra Podgórska - 45. Wyścigu z powodu kraksy nie ukończyła liderka klasyfikacji generalnej PŚ, Dunka Annika Langvad.

Od następnego tygodnia (14/15 lipca) rywalizacja kolarek górskich przeniesie się do Vallnord w Andorze.

Lubisz ciekawostki sportowe i niebanalne teksty? Wypróbuj nasz nowy newsletter. Zapraszamy, Łukasz Godlewski i Janusz Sadłowski