Kolarstwo. "La Gazzetta dello Sport": Rafał Majka przyjmował testosteron

Andrea Del Nista z Altopacku miał w jednej z rozmów powiedzieć, że Rafał Majka przyjmował testosteron - donosi "La Gazzetta dello Sport".

W ostatnich dniach ta włoska ekipa musi mierzyć się z oskarżeniami o doping. Śledztwo wszczęto po śmierci 21-letniego Linasa Rumsasa. W związku z tym zarzutem zatrzymano kilku członków zespołu, w tym dyrektora sportowego oraz innych członków sztabu, którzy mieli dostarczać środki dopingujące młodym kolarzom.

Prokurator posiada 114 stron materiału dowodowego, w którym znajdują się m.in. stenogramy z rozmów zatrzymanych osób.

W jednej z nich dyrektor sportowy Andrea Del Nista miał przyznać, że Majka przyjmował testosteron w fiolkach. Jego szczęka miała "stać się bardziej kwadratowa". Warto jednak zaznaczyć, że Majka nigdy nie jeździł w Altopacku. Dawniej występował w innej włoskiej ekipie Gragnoli Petroli Firenze.

W przeszłości Luca Franceschi, właściciel Altopacku, miał zachęcać do przyjmowania dopingu innego Polaka - Gracjana Szeląga. Szeląg początkowo odmówił, ale po rozmowach z kolegami z zespołu miał zmienić zdanie.

Majka jest kolarzem drużyny Bora-Hansgrohe. W 2016 roku zdobył brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w wyścigu ze startu wspólnego. Wygrywał również etapy Tour de France oraz Vuelty a Espany. W TDF dwukrotnie zwyciężał w klasyfikacji górskiej.

Pjongczang 2018. Polscy skoczkowie bez medali po pierwszym konkursie. "Loteria, najbardziej bolesny konkurs w dziejach"