Bergen 2017. Michał Kwiatkowski nie dał rady. Peter Sagan pisze historię

Peter Sagan jest pierwszym kolarzem, który wygrał mistrzostwo świata trzeci raz z rzędu. Słowak pokonał rywali w Bergen po pasjonującym finiszu. Michał Kwiatkowski zakończył rywalizację na 11 miejscu.

Było blisko. Michał Kwiatkowski do samego końca walczył o medal mistrzostw świata, ale nie dał rady. Polak został zamknięty na finiszu, a pasjonującą rywalizację wygrał Peter Sagan. Reprezentant Słowacji przeszedł do historii zdobywając trzecie indywidualne mistrzostwo świata.

Wszystko rozstrzygnęło się na ostatniej prostej. O medale walczyła grupa 26 kolarzy, a najlepszy na ostatnich metrach okazał się Sagan. Słowak stoczył piękną rywalizację z Alexanderem Kristoffem, reprezentantem Norwegii, który musiał zadowolić się srebrnym medalem. Trzecie miejsce zajął Michael Matthews z Australii.

Na starcie liczącego 267,5 kilometra wyścigu o mistrzostwo świata stanęło sześciu reprezentantów Polski: Maciej Paterski, Paweł Poljański, Maciej Bodnar, Łukasz Wiśniowski, Michał Gołaś i Michał Kwiatkowski.