Vuelta a Espana. Alberto Contador wygrał 20. etap. Tomasz Marczyński wygrał górską premię

Alberto Contador wygrał 20. etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana. W ucieczce jchał Tomasz Marczyński, który wygrał górską premię 1. kategorii.

To przedostatni etap klasyku. Kolarze przejechali 117,5 km. Marczyński okazał się najlepszy na pierwszej premii górskiej 1. kategorii, a na drugiej zajął drugie miejsce za Markiem Solerem. Potem Hiszpan jednak upadł, dzięki czemu Marczyński prowadził na początku ostatniego podjazdu.

Polak został złapany na 8 km przed metą przez Alberto Contadora, Romaina Bardeta, Enrica Masa i wspomnianego Solera. Na atak zdecydował się Contador, który ostatecznie wygrał etap.

Drugie miejsce zajął Wout Poels, trzecie Christopher Froome ze stratą 17 sekund do zwycięzcy. Polacy zajęli dalsze miejsca - 30. Paweł Poljański (+7:33), 31. Rafał Majka (+7:33), 35. Marczyński (+8:34), a Przemysław Niemiec 88. (+19:44).

Lidrerem klasyfikacji generalnej pozostał Froome (Sky) z czasem 79:23:37. Drugi jest Vincenzo Nibali (Bahrain Merida, +2:15), a trzeci Ilnur Zakarin (+2:51). Alberto Contador (Trek) awansował na 4. miejsce (+3:11), a piąty jest Wilco Kelderman (Sunweb, +3:15).

Z Polaków najlepszy jest 39. Rafał Majka (Bora-Hansgrohe, +1:53:01). Marczyński (Lotto-Soudal), zwycięzca dwóch etapów jest 56. (+2:33:28), 70. jest Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe, +2:58:21), a Przemysław Niemiec z UAE Emirates jest 87. (+3:25:19).

W klasfykacji górskiej Marczyński zajmuje 6. miejsce z 28 pkt - tyle samo ma Rafał Majka. Prowadzi Davide Villella (Cannondale, 67 pkt), drugi jest Miguel Angel Lopez (Astana, 47 pkt), a trzeci Froome (35 pkt).