Vuelta a Espana. Tomasz Marczyński wygrywa drugi etap! Wielki sukces Polaka

Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) wygrał 12. etap Vuelta a Espana. To drugi triumf Polaka w tegorocznej rywalizacji. Wcześniej 33-letni kolarz zwyciężył na szóstym etapie.

Kolejny wspaniały dzień dla polskiego kolarstwa na Vuelta a Espana. Tomasz Marczyński nie dał szans rywalom na liczącej 160.1 km trasie z Motril do Antequera. Los Dolmenes. 33-letni kolarz wspaniale rozegrał czwartkowy etap. Zdecydował się na samotną ucieczkę i do mety dojechał z przewagą pięćdziesięciu dwóch sekund nad drugim Omarem Fraile (Dimension Data). Trzecie miejsce zajął Jose Joaquin Rojas (Movistar Team).

Wcześniej Marczyński wygrał szósty etap. Drugie miejsce zajął wtedy Pawel Poljański, który czwartkowy etap zakończył na czwartym miejscu.

Na trasie problemy miał lider klasyfikacji generalnej - Chris Froome (Team Sky), ale Brytyjczyk utrzymał pierwsze miejsce. Nad drugim kolarzem w klasyfikacji generalnej - Vincenzo Nibalim (Bahrain-Merida) - ma 59 sekund przewagi.