Vuelta a Espana. Tomasz Marczyński pierwszy, Paweł Poljański drugi!

Wspaniały dzień dla Polski na Vuelcie a Espana! Szósty etap wygrał Tomasz Marczyński (Lotto Soudal), a drugie miejsce zajął Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe).

Etap miał 204,4 km i prowadził z Vila-real do Sagunt. Obaj Polacy od początku byli obecni w ucieczce i okazali się najlepsi w samej końcówce. Trzecie miejsce zajął Enric Mas z Quic-Step Floors. Marczyński został drugim polskim zwycięzcą etapu Vuelty po Przemysławie Niemcu w 2014 roku, pogratulował mu na Twitterze Michał Kwiatkowski. - Wspaniałe zwycięstwo, świetny etap. Czapki z głów również dla Poljańskiego i Masa - napisał.

- Nieprawdopodobne emocje. To był bardzo trudny etap, byłem niesamowicie zmotywowany i wierzyłem, że wszystko jest możliwe. Szalony etap, bardzo wiele ataków i bardzo wielu kolarzy w ucieczce, ale kiedy dojechaliśmy do tej ostatniej wspinaczki wiedziałem, że nie mogę tego oddać - stwierdził Marczyński, który w ostatnich dniach był najlepszym z Polaków na tym wyścigu.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Christopher Froome (Sky) przed Estebanem Chavesem (Orica-Scott, +11 sekund), Nicolasem Roche (BMC, +13), Vincenzo Nibalim (Bahrain-Merida, +36) i Davidem De La Cruzem (Quic-Step Floors, +40). Marczyński awansował w klasyfikacji generalnej na 35. miejsce, traci 11 minut i 20 sekund do Froome'a. Na 38. miejscu jest Rafał Majka (+12:39).

Ferdinando de Giorgi w "Wilkowicz Sam na Sam": Włosi i Polacy są do siebie podobni. Gdy chcemy coś zrobić dobrze, to potrafimy. Ale w wymyślaniu wymówek też jesteśmy świetni