Vuelta a Espana. Yves Lampaert wygrywa etap. Majka schowany w peletonie

Yves Lampaert wygrał drugi etap Vuelta a Espana 2017. Zawodnik Quick-Step Floors okazał się najlepszym kolarzem etapu kończącego się w Gruissan.

Niedzielna rywalizacja była bardzo udana dla kolarzy  Quick-Step Floors, bo oprócz wygranej Lampaerta, drużyna zanotowała także drugie miejsce, na którym znalazł się Matteo Trentin. Podium etapu uzupełnił Adam Blythe z Aqua Blue Sport.

Niedzielny etap był prawdopodobnie najbardziej płaską rywalizacją w tegorocznym wyścigu dookoła Hiszpanii, dlatego Rafał Majka jechał schowany w peletonie i uważał, by zachować kontakt z czołówką. Polakowi udała się ta sztuka, bo Majka dojechał na 23. pozycji i do lidera stracił osiem sekund. 

Nowym liderem wyścigu został 26-letni Belg Yves Lampaert, który ma sekundę przewagi nad  Matteo Trentinem. Rafał Majka zajmuje obecnie 20. miejsce i traci 33 sekundy do lidera. 

Już w poniedziałek kolarzy czekają pierwsze małe podjazdy, ale nie powinny mieć one wpływu na klasyfikację generalną. Pierwszy prawdziwie górski etap czeka nas 23 sierpnia. Zawodnicy pokonają wówczas 173 kilometry z Benicassim do Ermita Santa Lucia.

Zobacz wideo
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.