Vuelta a Espana. Majka liderem drużyny Bora-hansgrohe

Rafał Majka będzie liderem drużyny Bora-Hansgrohe w rozpoczynającym się 19 sierpnia wyścigu Vuelta a Espana - poinformowała niemiecka grupa.

W Hiszpanii zobaczymy również Pawła Poljańskiego, w wytypowanej dziewiątce zabrakło natomiast miejsca dla Leopolda Koeniga. - Uważam, że mamy dobrze zestawioną drużynę, gotową pomóc Rafałowi, ale również zdolną sięgnąć po etapy. Celem Majki będzie najlepsza piątka wyścigu, największe szanse pokuszenia się o triumf etapowy powinni mieć Buchmann i Konrad - powiedział menadżer zespołu Ralph Denk, cytowany przez portal rowery.org.

Majka po rocznej przerwie wraca na drogi jesiennego wielkiego touru, gdzie ostatni razem wywalczył trzecie miejsce. W obecnym sezonie 27-letni kolarz szczyt formy przygotował na Tour de France, który po ciężkim upadku przerwał po 9. etapie. Starty wznowił na drogach Tour de Pologne, kończąc wyścig za Dylanem Teunsem.

Tegoroczne zmagania na Półwyspie Iberyjskim rozpoczną się 19 sierpnia i potrwają do 10 września. Kolarze w tym czasie pokonają blisko 3,3 tys. kilometrów.

Skład Bora-hansgrohe na Vuelta a Espana 2017: Cesare Benedetti (Włochy), Emanuel Buchmann (Niemcy), Michael Kolar (Słowacja), Patrick Konrad (Austria), Rafał Majka (Polska), Christoph Pfingsten (Niemcy), Paweł Poljański (Polska), Andreas Schillinger (Niemcy), Michael Schwarzmann (Niemcy).

Więcej o: