Sport.pl

Maciej Bodnar wygrywa 20. etap Tour de France. Michał Kwiatkowski drugi!

Maciej Bodnar okazał się najlepszym kolarzem 20. etapu Tour de France. Polski kolarz zwyciężył w 22,5 kilometrowej ,,czasówce''. Drugie miejsce zajął Michał Kwiatkowski. Trzecie pozycja przypadła Chrisowi Froome'owi, który do samego końca walczył o zwycięstwo.

To były fenomenalne kilometry w wykonaniu polskich kolarzy. Maciej Bodnar skończył swój odcinek prawie dwie godziny przed finiszem ostatniego Chrisa Froome'a, ale już po finiszu Tony'ego Martina można było się domyśleć, że Bodnar zrobił fenomenalny wynik

Przed godziną 16 na trasę ruszył Michał Kwiatkowski i na pierwszym pomiarze czasu miał 6 sekund lepszy wynik niż Bodnar. Drugi fragment odcinka był jednak zdecydowanie trudniejszy i okazało się, że Kwiatkowski stracił na nim dokładnie siedem sekund. W rezultacie ''Kwiato'' ukończył etap jedną sekundę za Polakiem z grupy Bora-Hansgrohe. 

Na start najgroźniejszego rywala Polaków - Chrisa Froome'a trzeba było sporo poczekać. Brytyjczyk rozpoczął bardzo mocno, bo po dwóch pomiarach miał taki sam czas jak Kwiatkowski i był o włos lepszy od Bodnara. Na ostatnich kilometrach brakło mu jednak sił i dojechał na trzeciej pozycji. Jego strata wyniosła dokładnie 6 sekund. 

Wielu ekspertów zauważa, ze los zwrócił Bodnarowi to, co zabrał mu w czasie 11. etapu tegorocznego wyścigu. Polski kolarz brał wówczas udział w ucieczce, ale peleton dogonił go na 200 metrów przed metą.

Po 20. etapie wszystko wskazuje na to, że tylko kataklizm może zabrać Froome'owi zwycięstwo w tegorocznym wyścigu Tour de France. Brytyjczyk ma 54 sekund przewagi nad drugim Rigoberto Uranem oraz 2.20 min. zapasu nad trzecim Romainem Bardetem.

Więcej o:
Komentarze (16)
Maciej Bodnar wygrywa 20. etap Tour de France. Michał Kwiatkowski drugi!
Zaloguj się
 • Piotr I

  Oceniono 8 razy 6

  Prawdziwą moc w nogach pokazuje właśnie czasówka jedziesz sam bez pomocy grupy cały czas na maxa Wielkie brawa Polacy!!!!

 • mixail

  Oceniono 5 razy 5

  Piękna, historyczna sprawa. Szacunek dla obu Panów - Bodiego i Kwiatka.

  Niech tylko Kwiatek nie marnuje się już na ujeżdżającego się w trupa pomocnika lidera, tylko w przyszłości kosi etapy Touru, a może nawet celuje w generalkę. Postępy są.

  Szkoda że nie dowiemy się na co było stać w górach Rafała Majkę. Wielu z tegorocznego TOP 10 nie wyglądało rewelacyjnie i notowali coraz większe straty i spadki formy. Moim zdaniem była szansa na TOP 3 - 5. w generalce Aru słabł z dnia na dzień, 4. Landa - pomocnik który był wycofywany z czoła wyścigu do pomocy Froom'owi, 3. Bardet - tylko sekundę przed Landą ze stratą 02'20'' do Frooma, 2. Uran - mocny w tym roku, chyba nie do przeskoczenia.

  Może w przyszłym roku...

 • gourmant

  Oceniono 5 razy 5

  brawo

 • jackk3

  Oceniono 7 razy 5

  Najwiekszy zyciowy sukces tego kolarza. Brawo!

 • malgosiazb

  Oceniono 2 razy 2

  Fantastycznie! Ale się cieszę za Macieja i Kwiato! Gratuluję!

 • jakobhorner

  Oceniono 10 razy 2

  Gdybyśmy nie weszli do Unii, nie byłoby tego tryumfu i rozgłosu dla Polski. Do przemyślenia wariatom i wrzącym nacjonalistom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX