Tour de France. Warren Barguil wygrywa 13 etap. Michał Kwiatkowski w pierwszej dziesiątce

Warren Barguil wygrał 13. etap Tour de France z Saint-Girons do Foix. Tuż za nim znaleźli się Nairo Quintana, Alberto Contador i Mikel Landa. Michał Kwiatkowski zakończył na siódmym miejscu.

Podczas 13. etapu Tour de France kolarze musieli pokonać trzy bardzo strome podjazdy. Najlepiej wytrzymał to Warren Barguil, który w Święto Narodowe Francji zwyciężył w swojej ojczyźnie.

Przez długi czas na prowadzeniu było dwóch hiszpańskich kolarzy: Alberto Contador i Mikel Landa. Tuż przed ostatnim, 26-kilometrowym zjazdem dali się dogonić przez Nairo Quintanę i Warrena Barguila i wszyscy razem dojechali do końca etapu. Jako pierwszy linię mety przekroczył Barguil, za nim znaleźli się kolejno Quintana, Contador i Landa.

Michał Kwiatkowski długo był w grupie pościgowej, ale w pewnym momencie odpuścił i przyłączył się do partnera zespołowego, Chrisa Froome'a. Ostatecznie Polak zakończył zmagania na siódmej pozycji, tuż przed Brytyjczykiem.

Fabio Aru utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej, ale ma przewagę już tylko sześciu sekund nad drugim Froome'em. Michał Kwiatkowski jest 47.

Poważna kraksa Rafała Majki na 9. etapie Tour de France. Jaskuła: Liczyłem, że stanie na podium, a tak jest już po wyścigu

Więcej o: