Sport.pl

14-letni kolarz stosował doping!

U 14-letniego, włoskiego cyklisty wykryto środek anaboliczny. W Italii wywołało to spory skandal, bowiem w kolarskim świecie nie było do tej pory przypadku dopingu u tak młodego zawodnika.

Mimo walki z dopingiem nielegalne wspomaganie wciąż jest pokusą na szybkie poprawienie wyników i łatwiejsze zwycięstwa. Kolejny złapany na oszukiwaniu kolarz nikogo by specjalnie nie dziwił, gdyby nie jego wiek.

"La Gazzetta dello Sport" donosi, że z włoskiego regionalnego wyścigu organizatorzy musieli wykluczyć 14-letniego zawodnika po tym jak w jego organizmie wykryto zakazaną substancję. Młody oszust wspomagał się mesterolonem. Jest to steryd anaboliczny dobrze znany m.in. kulturystom.

Sportowiec został też natychmiast zawieszony przez komisję antydopingową Włoskiego Komitetu Olimpijskiego. O problemie dopingu wśród młodych kolarzy mówiło się we włoskich mediach od dawna, ale do tej pory nikt nikomu nic nie udowodnił. Jak podkreśla "La Gazzetta" włoski zawodnik pobił smutny rekord. Do tej pory na oficjalnych zawodach nikt nie odnotował pozytywnego testu u tak młodego zawodnika.

Tour de France nie wystartował, a mamy już pierwszy skandal dopingowy. Andre Cardoso złapany na stosowaniu EPO. "Zawsze jest ktoś, kto łamie przepisy"

Więcej o:
Komentarze (5)
14-letni kolarz stosował doping!
Zaloguj się
  • artley

    0

    Masteron to jest kosmetyk, wytrzymałości siły wielkiej na tym się nie zrobi.

  • don-ww

    Oceniono 6 razy 0

    Nie chce mi się nawet tego komentować . Wielka sensacja! I tylko na sensacjach żerujecie , wy dziennikarze ; szkoda , że pan Kacper Sosnowski nie napisał czy czternastoletnich np piłkarzy , tenisistów , koszykarzy... w ogóle ktoś kontroluje na doping .Jak czarna owca w sporcie to musi być kolarz , to wy dziennikarze dorobiliście taką mordę kolarstwu , dla czego bo ono samo wydało wojnę dopingowi i od pewnego momentu dąży do samooczyszczenia! Niech mi pan Sosnowski wskaże inny związek sportową , który wypowiedział wojnę dopingowi we własnych szeregach.Za sobą mamy Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym od młodzika do elity wśród kobiet i mężczyzn , żadnemu z was nie chciało się wziąć pióra do ręki żeby choć poinformować o wynikach ale doping? Czemu nie szkoda że tak mało. Co z was za dziennikarze? Hieny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX