Tour of California. Peter Sagan wygrywa trzeci etap. Majka wciąż liderem

Peter Sagan okazał się najlepszy podczas trzeciego etapu w Tour of California. Rafał Majka zajął 24. miejsce, ale utrzymał koszulkę lidera całego cyklu.

Przypomnijmy, że Rafał Majka (Bora - Hansgrohe) wygrał drugi etap w wyścigu dookoła Kalifornii. Polski kolarz okazał się najlepszy na podjeździe kończącym poniedziałkowy odcinek i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

W trzecim etapie nie było już tak dobrze, bo Majka zajął 24. miejsce, ale udało mu się utrzymać prowadzenie w całym cyklu.

Wtorek należał do Petera Sagana (Bora - Hansgrohe). Słowacki kolarz znów pokazał, że na finiszu jest bardzo mocny i na ostatniej prostej wyprzedził Niemca Ricka Zabela oraz Włocha Simone Consonniego.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Majka, który ma dwie sekundy przewagi nad Nowozelandczykiem George'em Bennettem (LottoNL). Trzeci jest Ian Boswell (Sky) - 14 sekund straty.

Wyścig potrwa do soboty. Tegoroczne Tour de California jest jednym z głównych punktów przygotowawczych grupy Bora - Hansgrohe do Tour de France

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.