Cycling Weekly: Katarzyna Niewiadoma zawojuje 2017 rok

Portal Cycling Weekly dokonał siedmiu odważnych prognoz na rok 2017. Wśród nich znalazła się taka, że polska kolarka Katarzyna Niewiadoma zawędruje w tym sezonie na szczyt w rywalizacji kobiet!

"Przerażająco utalentowana 22-latka z Polski już od paru lat wydaje się zapowiadać, że zawojuje świat żeńskiego kolarstwa. Osiągała dobre wyniki w takich klasykach jak Strade Bianche czy La Fleche Wallonne, wygrywała pojedyncze etapy i dwa razy znalazła się w pierwszej dziesiątce Giro Rosy. 2017 będzie rokiem, w którym Katarzyna Niewiadoma wespnie się na wyższy poziom" - zapowiadają redaktorzy serwisu.

"Przy wszystkich jej talentach - zwłaszcza umiejętności błyskawicznego pokonywania wzniesień - Niewiadoma jeszcze nie osiągnęła sukcesu, który przypieczętowałby jej status jako najlepszej na świecie".

"Odejście z jej ekipy takich gwiazd jak Anna van der Breggen i Pauline Ferrand-Prevot da jej jednak szansę do zostania liderką zespołu WM3 (dawnego Rabo-Liv) w tym sezonie. Spodziewajcie się wygranej w jakimś dużym klasyku, a potem już wszystko ruszy" - czytamy.

Pozostałe przewidywania Cycling Weekly:

1. Jeśli Nairo Quintana pojedzie w Giro, Chris Froome wygra Tour de France

2. Fernando Gaviria będzie jedną z gwiazd tego roku

3. Alberto Contador nie wygra dużego Touru

4. Marianne Vos wróci do formy

5. Sep Vanmarcke wygra duży wyścig na bruku

6. Miguel Angel Lopez będzie objawieniem TdF

Zobacz wideo

Ciesz się z powrotu zimy! Wracają piękne sportsmenki! [ZDJĘCIA]

Więcej o: