Rafał Majka liderem Bora-Hansgrohe na Tour de France!

Menadżer zespołu Bora-Hansgrohe Ralph Denk oficjalnie zapowiedział, że Rafał Majka będzie liderem zespołu podczas przyszłorocznego Tour de France.

Tuż po potwierdzeniu transferu do niemieckiej drużyny zakładano, że Polak będzie liderem na Giro d'Italia i Vuelta a Espana. We Francji kapitanem zespołu miał być 28-letni Czech Leopold Koenig, który ostatnie dwa lata jeździł w grupie Sky. Menedżer zespołu Ralph Denk zapowiedział jednak, że po przeanalizowaniu trasy przyszłorocznego Tour de France podjęto decyzje o zamianie liderów na najważniejsze wyścigi przyszłego roku. - Decyzja została podjęta. Rafał będzie naszym kapitanem we Francji, a Leopold Koenig w Giro d'Italia. - mówi "Przeglądowi Sportowemu" Ralph Denk Ta decyzja oznacza, że Majka nie otrzyma dodatkowego roku na przygotowanie się do Tour de France, tak jak pierwotnie zapowiadano to jeszcze we wrześniu. Wówczas polski kolarz przyznał, że nie czuje się jeszcze przygotowany na walkę o podium.

Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro, który przez pięć ostatnich lat jeździł w barwach rosyjskiej drużyny Tinkoff, od nowego sezonu będzie reprezentował niemiecki Bora-Hansgrohe. Mimo że Polak ma już doświadczenie z jeżdżenia w wielkich imprezach, bo w swojej kolekcji trzecie miejsce na Vuelta a Espana i trzy etapowe zwycięstwa w Wielkiej Pętli musi być przygotowany, że w najbliższym sezonie presja wyniku będzie znacznie wyższa. - Liczymy na pierwszą piątkę w klasyfikacji generalnej - zaznacza Denk.

15 najpopularniejszych sportowych wrzutek 2016 r. [INSTAGRAM]

Więcej o: