Giro'd Italia. Andrey Amador nowym liderem. Świetny etap Rafała Majki

Bob Jungels stracił różową koszulkę lidera Giro'd Italia. Nowym liderem został Andrey Amador (Movistar). Pierwszy poważny górski etap wygrał Mikel Nieve, a Rafał Majka pokazał, że w tegorocznej edycji będzie walczył o czołowe lokaty.

Kolarze podczas 13. etapu Giro d'Italia pokonali trasę z Palmanovy do Cividale del Friuli (170km). Do pokonania mieli cztery potężne wzniesienia, a najlepszy z całej stawki okazał się Mikel Nieve z zespołu Sky. Dla Hiszpana był to pierwszy tak prestiżowy triumf w karierze.

Koszulkę lidera stracił w górach Bob Jungels. Kolarz z Luksemburga zdecydowanie lepiej czuje się na płaskich etapach, co dokładnie było widać podczas stromych i trudnych podjazdów. Nowym liderem został Andrey Amador z zespołu Movistar.

Zadowolony może być również Rafał Majka. Polak udowodnił, że jest niezwykle silny i na kolejnych górskich etapach będzie walczył o czołowe pozycje. Piątkowy etap Majka ukończył na piątym miejscu, a w klasyfikacji generalnej utrzymał szóstą pozycję. Do liderującego Amadora Polak traci minutę i 37 sekund.

10 razy śnieg i błoto. Najgorsze wyyścigi kolarskie

Zobacz wideo
Więcej o: