Giro d`Italia. Drugie etapowe zwycięstwo Diego Ulissiego. Dobry wyścig Rafała Majki

Włoski kolarz Diego Ulissi z ekipy Lampre-Merida wygrał 11. etap Giro d'Italia. Rafał Majka dojechał do mety w peletonie ze stratą ośmiu sekund. Wynik ten daje mu 6. miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderem wyścigu pozostaje Bob Jungels (Etixx-Quick Step)

Dla Ulissiego było to drugie etapowe zwycięstwo w tegorocznym Giro. Włoch na finiszu wyprzedził Andrey'a Amadora (Movistar Team) oraz Boba Jungelsa. Ten ostatni utrzymał różową koszulkę lidera wyścigu dookoła Włoch.

Etap z Modeny do Asolo był udany dla Rafała Majki. Polak co prawda znalazł się poza pierwszą dziesiątką, ale na metę dojechał wraz z grupą pościgową. Zajął bezpieczne 14. miejsce, które daje mu awans o jedną pozycję w klasyfiakcji generalnej. Polak wyprzedził Gianlucę Brambillę (Etixx-Quick Step) i wskoczył na 6. lokatę w "generalce" ze stratą 0:02:01.

11. etap był pechowy dla Toma Dumoulina (Giant-Alpecin). Oficjalnym powodem jest kontuzja. Spekuluje się, że Holender, który wygrał prolog w Apeldoorn, wycofał się z powodów taktycznych - nie miał szans na nawiązanie walki w górach.

19 maja odbędzie się 12. etap wyścigu prowadzący z Noale do Bibione. Płaski odcinek liczy 192 kilometry.