Kolarstwo. Damian Zieliński brązowym medalistą Torowych Mistrzostw Europy

Damian Zieliński zdobył brązowy medal Torowych Mistrzostw Europy w sprincie. Polski kolarz w finale pokonał swojego rodaka Rafała Sarneckiego i do wywalczonego przed rokiem srebra dołożył drugi krążek czempionatu Starego Kontynentu.

Złoto wywalczył Holender Jeffrey Hoogland, w finale o milimetry pokonując Niemca Maxa Niderlaga.

Reprezentanci Polski świetnie pojechali w eliminacjach, awansując najpierw do czołowej ósemki, a potem do najlepszej czwórki. Zieliński zmierzył się z Hooglandem, Sarnecki walczył z Niderlagiem. Biało-czerwoni przegrali biegi półfinałowe i w finale rywalizowali o brąz.

Zieliński, wicemistrz Europy w sprincie z 2014 roku, okazał się dwukrotnie szybszy i zmagania o medal zakończył po dwóch starciach.

Czwarte miejsce w scratchu kobiet wywalczyła z kolei Katarzyna Pawłowska, w walce na finiszu ulegając Brytyjce Laurze Trott, Holenderce Kirsten Wild i Francuzce Roxane Fournier.

Kadra Polski na Torowych Mistrzostwach Europy wywalczyła już pięć medali, w tym dwa złote. W wyścigach punktowych triumfowali Wojciech Pszczolarski i Katarzyna Pawłowska, brąz w scratchu mężczyzn do domu przywiezie Adrian Tekliński, a srebro w sprincie drużynowym zawisło na szyjach Krzysztofa Maksela, Grzegorza Drejgiera i Rafała Sarneckiego.

Najlepsze zdjęcia z zawodów surfujących psów [ZOBACZ]

Więcej o: