MŚ Richmond 2015: Agnieszka Skalniak brązową medalistką wyścigu juniorek

Agnieszka Skalniak wywalczyła w amerykańskim Richmond brązowy medal mistrzostw świata w kolarstwie szosowym. Polka jako trzecia przecięła linię mety w wyścigu ze startu wspólnego juniorek i po raz drugi z rzędu stanęła na podium światowego czempionatu

Złoto wywalczyła amerykanka Chloe Dygert, do zdobytego w poniedziałek krążka z najcenniejszego kruszcu w jeździe na czas dokładając koszulkę mistrzyni świata w wyścigu ze startu wspólnego. Srebro zawisło na szyi jej rodaczki Emmy White, która na mecie zameldowała się z blisko półtoraminutowym spóźnieniem.

Juniorki rywalizowały na trasie o dystansie 64,9 kilometra, czyli czterech rund wokół stolicy stanu Wirginia. Trasa była w większości płaska, jednak w końcówce do pokonania były trzy wąskie i krótkie podjazdy, w tym dwa po bruku.

Skalniak już w połowie dystansu znalazła się w decydującej akcji, odjeżdżając z Dygert, White i Francuzką Juliette Labous. Czwórka na przedostatnie kółko wjechała prawie minutę przed goniącą grupą, a na jednym z brukowych podjazdów atak przypuściła Dygert. Mistrzyni świata w jeździe na czas szybko zbudowała przewagę i do mety dotarła nieniepokojona, 1:23 przed swoją rodaczką. Reprezentantka Polski zdołała dojechać po brąz, choć za jej plecami szyki zwierała pogoń prowadzona przez japońską zawodniczkę Yumi Kaijharę.

Dla Skalniak to drugi medal mistrzostw świata - przed rokiem na trzecim miejscu finiszowała w hiszpańskiej Ponferradzie. Polka w tym roku na swoim koncie zapisała także mistrzostwo Europy w jeździe na czas juniorek, a także mistrzostwo Polski w wyścigu ze startu wspólnego.

Wyścig juniorek ukończyły także Marta Lach i Wiktoria Pikulik, do mety dojeżdżając na odpowiednio 33. i 34. miejscu, 3:46 za zwyciężczynią. Zmagań nie ukończyła czwarta reprezentantka Polski - Daria Pikulik.