Kolarstwo. Anna Plichta na czele wyścigu Lotto Belgium Tour

Anna Plichta objęła prowadzenie w wyścigu Lotto Belgium Tour (2.2). Reprezentantka Polski na półmetku imprezy o sekundę wyprzedza utytułowaną Szwedkę Emmę Johansson (Orica-AIS) i o 3 sekundy utalentowaną Dunkę Amalie Dideriksen.

Lotto Belgium Tour to czterodniowy wyścig w Belgii, rozgrywany na zaledwie dwa tygodnie przed mistrzostwami świata w amerykańskim Richmond. Na starcie stanęła reprezentacja Polski na czele z Katarzyną Niewiadomą i Anną Plichtą.

Biało-czerwone koszulki widoczne były od pierwszego etapu. Plichta ściganie rozpoczęła od drugiego miejsca na pierwszym odcinku, ulegając jedynie Natalie van Gogh (Parkhotel Valkenburg).

Na drugim etapie najszybsza okazała się Dideriksen, na finiszu pokonując Amy Pieters (Liv Plantur) i Johansson. Na czwartym miejscu finiszowała Katarzyna Niewiadoma, a 13. na kresce Plichta objęła prowadzenie w klasyfikacji ogólnej.

Przed zawodniczkami jeszcze dwa etapy, w tym ostatni z kilkakrotnym podjazdem pod legendarny Muur van Geraardsbergen, czy inaczej Kapelmuur - bardzo stromy kilometrowy podjazd po bruku, znany z Wyścigu Dookoła Flandrii.

Czy rozpoznasz reprezentacje piłkarskie po koszulkach? [QUIZ]

Więcej o: