Kolarstwo. Daria Pikulik mistrzynią świata w kolarstwie torowym

Daria Pikulik wywalczyła w kazachskiej Astanie tytuł mistrzyni świata juniorów w wyścigu punktowym. Polka na torze w stolicy Kazachstanu zgromadziła 23 oczka, o 4 więcej niż Japonka Yumi Kajihara i Rosjanka Kristina Selina.

18-letnia zawodniczka kontynuuje tym samym niezwykle udany sezon, w którym wywalczyła już tytuł torowej mistrzyni Europy juniorek w omnium oraz srebrny medal czempionatu Starego Kontynentu w wyścigu punktowym i drużynowym na dochodzenie.

Trenująca w klubie BCM Nowatex Ziemia Darowska zawodniczka sukcesy odnosiła też na szosie - tylko w tym roku została mistrzynią Polski w jeździe indywidualnej na czas i wicemistrzynią w wyścigu ze startu wspólnego, a przed rokiem finiszowała na 9. miejscu w wyścigu ze startu wspólnego juniorek, pomagając Agnieszce Skalniak w wywalczeniu brązowego krążka.

Medal Pikulik to nie pierwszy krążek globalnego czempionatu - drużyna juniorów w składzie Marcin Czyszczewski (KLTC Konin, SMS Żyrardów), Michał Lewandowski (Copernicus Toruń, SMS Żyrardów) i Mateusz Miłek (Piast Szczecin, SMS Żyrardów) zdobyła srebro w wyścigu drużynowym na dochodzenie.

Tour de France... i nie tylko. Największe kolarskie kraksy [ZDJĘCIA i WIDEO]