Kolarstwo. Agnieszka Skalniak mistrzynią Europy

Agnieszka Skalniak została w estońskim Tartu mistrzynią Europy w jeździe indywidualnej na czas juniorek. 18-letnia zawodniczka, na co dzień jeżdżąca w barwach toruńskiej ekipy Nestle Fitness, na dystansie 14 kilometrów i 400 metrów okazała się wyraźnie szybsza od reprezentantek innych krajów i na podium przywdziała niebieską koszulkę w złote gwiazdy.

Drugi wynik zanotowała Rosjanka Ksenia Tcymbaliuk, na mecie notując czas o 13 sekund gorszy od zwycięskiej Polki. Brąz zawisł na szyi Holenderki Yary Kastelijn, która do biało-czerwonej straciła 29 sekund.

Skalniak to brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata w wyścigu ze startu wspólnego juniorek, a także aktualna mistrzyni Polski w wyścigu ze startu wspólnego w tejże kategorii.

Europejskie mistrzostwa w kolarstwie szosowym rozpoczęły się od zmagań w jeździe na czas kobiet do lat 23. Po złoto sięgnęła Niemka Mieke Kröger, a na podium stanęły Ukrainka Olga Shekel i Niemka Corrina Lechner.

5. czas wykręciła Katarzyna Niewiadoma, a na 16. miejscu sklasyfikowano Natalię Radzicką.

Zmagania na szosach Estonii potrwają do 9 sierpnia. Jutro w jeździe na czas rywalizowali będą mężczyźni do 23. roku życia oraz juniorzy.

Tour de France... i nie tylko. Największe kolarskie kraksy [ZDJĘCIA i WIDEO]

Więcej o: