Tour de France. Szef grupy Etixx Quick Step potwierdza: "Michał Kwiatkowski odejdzie od nas po sezonie"

- Michał Kwiatkowski odejdzie między innymi dlatego, że odradzałem mu nastawianie się na klasyfikację generalną wielkich wyścigów. Był na mnie bardzo zły - powiedział w wywiadzie dla belgijskiego portalu Sporza.de Patrick Lefevere, dyrektor sportowy Etixx. Kwiatkowski ma odejść do grupy Sky, ale do sierpnia nikt tego oficjalnie nie potwierdzi

Kwiatkowski przed Tour de France przyznał, że ma ofertę z grupy Sky, ale chciałby jeździć dalej w Etixx Quick Step. Podczas wyścigu szef Sky Dave Brailsford powiedział Sport.pl , że śledzi karierę Kwiatkowskiego od dawna, ale przepisy UCI zabraniają oficjalnych wypowiedzi o pozyskaniu nowych kolarzy aż do sierpnia.

Jedna z osób bliskich negocjacjom powiedziała nam jednak, że transfer Polaka jest już praktycznie przesądzony. A we wtorek, w dniu przerwy w Tourze, odejście polskiego mistrza świata potwierdził Lefevere.

Wiadomo, że niewiele zespołów może się mierzyć z potęgą finansową Sky i że to była ważna przyczyna niepowodzenia rozmów o pozostaniu Polaka w zespole, ale dyrektor Etixx Quick Step wolał mówić o sportowych przyczynach rozstania.

- Dwa lata temu Kwiatkowski kompletnie się wyjechał w drodze po jedenaste miejsce w Tour de France. Dlatego mu zacząłem odradzać celowanie w dobre miejsce w klasyfikacji generalnej. Był na mnie bardzo zły. To jest jeden z powodów, dla których Kwiatkowski od nas odchodzi. Ale kolarz jest jak samochód. Ma silnik o pojemności dwa czy trzy litry, ale ma też karoserię. Jeśli ta karoseria jest cięższa o 10 kilogramów niż u prawdziwych górali, to zawsze Quintana ci odjedzie - zakończył Lefevere.

Zobacz wideo

Tour de France... i nie tylko. Największe kolarskie kraksy [ZDJĘCIA i WIDEO]

Więcej o: