Tour de Pologne. We wtorek łączenie z Kwiatkowskim i Majką. Lang: Ciągle czekam na ich decyzje.

- We wtorek kolarze jadący w Tour de France będą mieli dzień wolny, więc skorzystamy z tego i na konferencji prasowej w moim biurze połączymy się z Rafałem Majką oraz Michałem Kwiatkowskim - mówi dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang. Czy najlepsi polscy kolarze wystartują w narodowym wyścigu na początku sierpnia? - Ciągle czekam na ich decyzje - twierdzi wicemistrz olimpijski z Moskwy.

Tegoroczny Tour de France, w którym Majka wygrał jeden z etapów, a Kwiatkowski pewnie jeszcze poszuka swojej szansy, skończy się 26 lipca w Paryżu. Natomiast Tour de Pologne ruszy w Warszawie już 2 sierpnia. Czy jest więc możliwe, że praktycznie bez odpoczynku po "Wielkiej Pętli" któryś z naszych najlepszych kolarzy (a może obaj) zdecyduje się na start w kraju?

- Jestem z nimi w kontakcie i zapewniam, że obaj chcą u nas pojechać - mówi Lang. - Po poniedziałkowym etapie Tour de France w ekipach Rafała (Tinkoff-Saxo) i Michała (Etixx-Quick Step) mają się odbyć ostateczne narady w tej sprawie. We wtorek kolarze jadący w "Wielkiej Pętli" będą mieli dzień wolny, więc skorzystamy z tego i na konferencji prasowej w moim biurze połączymy się z Majką oraz Kwiatkowskim. Wtedy z pierwszej ręki dowiemy się, co z ich startem w Tour de Pologne - dodaje szef wyścigu.

Konferencję, na której zostaną ogłoszone nazwiska wszystkich polskich zawodników, jakich zobaczymy w 72. TdP, zaplanowano na godz. 10 w warszawskiej siedzibie Lang Teamu. Czy jest realne, że dziennikarze będą stamtąd informować o udziale w wyścigu zarówno Kwiatkowskiego, jak i Majki?

Pod większym znakiem zapytania stoi występ drugiego z wymienionych. Na początku sezonu grupa Rafała informowała, że po Tour de France planowany jest jego start w Vuelta a Espana. Trzeci z wielkich tourów (po Giro d'Italia i Tour de France) będzie trwał od 22 sierpnia do 13 września. W ostatnich tygodniach często mówiło się, że Majka pojedzie w nim jako lider swojego zespołu i zawalczy o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej.

Kilka dni temu zawodnik zapytany o to przez Pawła Wilkowicza stwierdził jednak, że na razie nie wie, jak będzie z Vueltą. - Jeszcze nie wiadomo, czy będzie Vuelta, czy nie - powiedział Majka.

- Słyszałem od niego to samo. Zaczekajmy, co postanowi zespół Rafała. On sam chciałby u nas pojechać i naprawdę jest szansa, że zobaczymy go na trasie z Warszawy do Krakowa - przekonuje Lang.

Obserwuj @LukaszJachimiak

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Więcej o: