Kolarstwo. Mistrzowie Polski poprowadzą reprezentację na Tour de Pologne

Mistrzowie Polski w jeździe na czas i w wyścigu ze startu wspólnego - Marcin Białobłocki i Tomasz Marczyński - poprowadzą kadrę Polski na trasie 72. edycji Tour de Pologne.

Kolarz brytyjskiej One Pro Cycling i zawodnik tureckiego zespołu Torku Sekerspor zostali wybrani do ośmioosobowej reprezentacji Polski, która w dniach 2-8 sierpnia wystąpi w jedynym polskim wyścigu klasy UCI WorldTour.

Polski Związek Kolarski (PZKol) podał także nazwiska pozostałych kadrowiczów. Na trasie zobaczymy trzech kolarzy ekipy ActiveJet Team - wicemistrza Polski w jeździe na czas Kamila Gradka, Pawła Franczaka i Pawła Bernasa, który w tym sezonie triumfował m.in. w Volta ao Alentejo czy Szlakiem Grodów Piastowskich, a na mistrzostwach Polski wywalczył brąz. Miejsce w składzie znalazło się także dla Dariusza Batka (Wibatech Fuji Żory), Kamila Zielińskiego (Domin Sport), a także dla Błażeja Janiaczyka (Kolss BDC).

Organizowany przez Czesława Langa wyścig należy do cyklu UCI WorldTour, czyli serii najlepszych imprez globu. Na jego starcie pojawi się 17 zespołów z licencją WorldTour, a dodatkowo rozdane zostaną tzw. dzikie karty - zaproszenia dla zespołów niższej ligi lub kadry narodowej.

W składzie zaproszonej na wyścig kadry narodowej nie znaleźli się kolarze zespołu CCC Sprandi Polkowice, gdyż polski drugoligowy zespół otrzyma oddzielne zaproszenie na wyścig i wystawi na niego własny ośmioosobowy skład.

Tour de Pologne w tym roku wystartuje z Warszawy, przez Częstochowę, Katowice i Stary Sącz, kierując się w kierunku Zakopanego i Krakowa, gdzie rozegrane zostaną decydujące odcinki - górska przeprawa przez Bukowinę Tatrzańską i finałowa jazda na czas w stolicy Małopolski.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.