Tour de France. Oszałamiająca prędkość Kwiatkowskiego na zjeździe z Tourmalet

Mark Cavendish z grupy Etixx-Quick Step pokazał na Twitterze zdjęcie urządzenia, z którym jechał podczas 11. etapu Tour de France. Na zjeździe ze szczytu przełęczy Tourmalet (2115 m n.p.m.) osiągnął prędkość 101,91 km/h. Odpowiedział mu Michał Kwiatkowski, który był minimalnie szybszy.

Cavendish i Kwiatkowski jeżdżą razem w grupie Etixx-Quick Step. Brytyjczyk jest specjalistą od finiszów na płaskich etapach. Na TdF wygrał już 26 etapów, w tym jeden w tym roku. W środę zajął miejsce 155. Kwiatkowski był dzisiaj 146. Najlepszy podczas 11. etapu był Rafał Majka.

Twett Cavendisha:

Tweet Kwiatkowskiego:

Podjazd na Tourmalet jest jednym z najsłynniejszych na Tour de France. Od 1910 roku trasa wyścigu przebiegała przez przełęcz ponad 80 razy. Od 2001 roku kolarz, który jako pierwszy dojedzie do szczytu, wygrywa nagrodę Jacques'a Goddeta i 5 tys. euro. W środę zrobił to Rafał Majka.

Stromy jest podjazd, ale również i zjazd, gdzie kolarze rozpędzają się tak jak Kwiatkowski. Bywa niebezpiecznie. I trochę śmiesznie, jak na filmiku poniżej.

 

Tour de France... i nie tylko. Największe kolarskie kraksy [ZDJĘCIA i WIDEO]

Więcej o: