Kolarstwo. Katarzyna Niewiadoma trzecia w Holandii

Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv) zajê³a trzecie miejsce w holenderskim wy¶cigu kolarskim Boels Rental Hills Classic. Polka finiszowa³a za plecami ubieg³orocznej triumfatorki Pucharu ¦wiata - Brytyjki Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans) - oraz niezwykle utytu³owanej Szwedki Emmy Johansson (Orica-AIS).

To kolejna wysoka lokata młodej Polki, która w tym sezonie zajęła już 5. miejsce w zaliczanym do Pucharu Świata wyścigu Walońska Strzała oraz 6. w prestiżowej włoskiej imprezie Strade Bianche.

Dzisiejszy trudny wyścig w holenderskiej prowincji Valkenburg to impreza pierwszej kategorii z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), naznaczona kilkunastoma krótkimi wspinaczkami, w tym znanym podjazdem pod Cauberg w końcówce. Niewiadoma, reprezentująca barwy najlepszej żeńskiej ekipy świata Rabo Liv, przez cały wyścig jechała bardzo czujnie, w finale wytrzymując tempo najlepszych zawodniczek w stawce i odjeżdżając w pięcioosobowej grupce.

Polka, w peletonie znana jako zawodniczka znakomicie pokonująca górskie przełęcze, nie była faworytką finiszu z małej grupki, ale mimo to udało jej się wywalczyć miejsce na podium.

20-letnia zawodniczka z Ochotnicy od ubiegłego roku należy do czołówki kobiecego peletonu, mimo młodego wieku regularnie meldując się w czołówce najważniejszych imprez. Tylko w sezonie 2014 wygrała szwajcarskie GP Gippingen, zajęła 3. miejsce w Ladies Tour of Norway, a także 11. w mistrzostwach świata w wyścigu ze startu wspólnego i 11. w najtrudniejszym i najbardziej prestiżowym wyścigu etapowym - Giro Rosa - żeńskiej edycji Giro d'Italia.

Niewiadoma w czerwcu wystartuje w hiszpańskim wyścigu etapowym - Euskal Emakumeen Bira - a potem w pierwszych Igrzyskach Europejskich w Baku, gdzie będzie liderką polskiej reprezentacji na wyścig ze startu wspólnego elity kobiet.

Kolarze zmęczeni, ale z uśmiechami. Nic dziwnego! Tak całują ich piękne hostessy [ZDJĘCIA]

źródło: Okazje.info