Giro d'Italia. Dramat lidera, zwichnięty staw barkowy Contadora

Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) doznał zwichnięcia lewego stawu barkowego w kraksie na ostatnich metrach szóstego odcinka 98. edycji Giro d'Italia.

Contador, jeden z pretendentów do wygranej w trzytygodniowym wyścigu i jego aktualny lider, poleciał na ziemię na ostatniej prostej w potężnej kraksie, którą spowodował wychylający się przez barierki kibic.

32-latek po karambolu do mety dotarł na własnym rowerze, ale podczas dekoracji nie był w stanie nałożyć koszulki lidera, wskazując na obłożone lodem ramię. Lider grupy Tinkoff-Saxo po zakończeniu etapu poddany został prześwietleniu, które wykluczyło złamania kości, ale potwierdziło obawy lekarzy co do zwichnięcia barku.

Kontuzję oficjalny komunikat medyczny określił jako "lekką niestabilność stawu barkowego".

Start czołowego hiszpańskiego kolarza do jutrzejszego etapu nie jest pewny - ekipa ma nadzieję, że 32-latek będzie w stanie stanąć na starcie najdłuższego odcinka wyścigu - 264-kilometrowej podróży z Grosseto do Fiuggi. Decyzja podjęta zostanie przez sztab medyczny zespołu jutro rano.

Kraksa miała miejsce tuż przed metą szóstego etapu włoskiego wyścigu. Na finiszu płaskiego odcinka doszło do potężnej kraksy. Na ziemię poleciał Włoch Daniele Colli, który równowagę stracił po kolizji z wychylającym się przez barierki kibicem i jego aparatem. Efekt domina zmiótł z rowerów pół peletonu, w tym mistrza Polski Bartłomieja Matysiaka (CCC Sprandi Polkowice).

Contador w tym roku planował zdobycie tzw. dubletu - wygrania Giro d'Italia i Tour de France w jednym sezonie. Wyczynu tego nie udało się dokonać nikomu od czasu Marco Pantaniego (1998).

źródło: Okazje.info

Więcej o: