Kolarstwo. Bjarne Riis poza Tinkoff-Saxo

Bjarne Riis nie pracuje już w zespole Tinkoff-Saxo, jednej z czołowych ekip kolarskich świata. Zgodnie z oczekiwaniami doświadczony manager w niedzielę odszedł oficjalnie z szeregów grupy, którą sam założył przed blisko 15 laty.

Riis nie jest właścicielem zespołu od grudnia 2013 roku - brak sponsorów zmusił go do sprzedania ekipy rosyjskiemu multimiliarderowi Olegowi Tinkovowi. Ten przed tygodniem zawiesił 50-letniego Duńczyka, nie podając przyczyn tego kroku.

Cała sytuacja stała się obiektem spekulacji mediów, które sugerowały, że panowie od początku nie dogadywali się w sprawach ekipy, a punktem zapalnym miał być brak wyników w pierwszej części sezonu.

Dziś, w oficjalnie wydanym oświadczeniu, ekipa poinformowała o rozwiązaniu umowy z Riisem za porozumieniem stron. Niepodane zostały żadne szczegóły ani powody, strony zapowiedziały także, że wstrzymają się z komentarzami.

Liderami zespołu są w tym roku Hiszpan Alberto Contador oraz Słowak Peter Sagan. W barwach grupy ściga się także trzech Polaków - zwycięzca dwóch etapów ubiegłorocznego Tour de France Rafał Majka, Paweł Poljański oraz Maciej Bodnar.

Zespół Tinkoff-Saxo w przyszłym tygodniu podać ma więcej szczegółów dotyczących zmian personalnych i strukturalnych w swoich szeregach.

Materiały partnerów Kellys Spirit Buty rowerowe Shimano SHM077 Kross Vento 4.0

Więcej o: