Kolarstwo. Dramat Kwiatkowskiego. Mistrz świata przegrał z bólem w Giro Di Lombardia

Michał Kwiatkowski przeżywał trudne chwile w Giro Di Lombardia. Mistrz świata, który walczył z bólem na trasie ukończył jednak prestiżowy wyścig. Wygrał Irlandczyk Dan Martin z grupy Garmin-Sharp.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!

- Trzy razy w nim startowałem i trzy razy nie ukończyłem, ale jadąc w tęczowej koszulce wypadałoby dojechać do mety - mówił Kwiatkowski przed startem liczącego 260 km wyścigu. 24-letni Polak czwartego udziału w Giro Di Lombardia także nie zaliczy do udanych, choć tym razem ukończył prestiżowy wyścig. Jednak dziewięć kilometrów przed metą Kwiatkowski wyraźnie zwolnił. Normalną jazdę uniemożliwił skurcz prawej nogi.

Wydawało się, że Polak z grupy Omega Pharma-Quick wycofa się z wyścigu, ale ostatecznie dojechał do mety. Kwiatkowski w ten sposób chciał uhonorować tęczową koszulkę mistrza świata.

Kwiatkowski, jeden z faworytów Giro Di Lombardia, był aktywny na trasie, choć jechał w peletonie i nie uczestniczył w ucieczkach. Dla Polaka to był ostatni wyścig w tym sezonie.

Giro Di Lombardia wygrał Dan Martin z czasem 6.25,33. Irlandczyk z grupy Garmin-Sharp świetnie rozegrał ostatni kilometr i po udanym ataku samotnie dojechał do mety. Drugi był Hiszpan Alejandro Valverde, trzeci Portugalczyk Rui Alberto Faria Da Costa.

Giro di Lombardia to wyścig zaliczany do pięciu tzw. monumentów, czyli największych kolarskich klasyków. Pozostałymi są: Mediolan-San Remo, Dookoła Flandrii, Paryż-Roubaix i Liege-Bastogne-Liege.

Wyniki Giro di Lombardia, Como - Bergamo (260 km):

Rozdajemy bilety na mecze Polska - Niemcy i Polska - Szkocja. Weź udział w prostym konkursie!