MŚ w kolarstwie. Michał Kwiatkowski bohaterem dzisiejszych gazet

PRZEGLĄD PRASY. Michał Kwiatkowski jest pierwszym Polakiem, który zdobył mistrzostwo świata w kolarstwie, w wyścigu bez podziału na zawodowców i amatorów. "Kwiatkowski mistrzem świata", "Mistrz", "Mistrz Kwiatkowski", "Złoty Michał Kwiatkowski" - to dzisiejsze tytuły na pierwszych stronach gazet w Polsce.

Rozdajemy bilety na mecze Polska - Niemcy i Polska - Szkocja. Weź udział w prostym konkursie!

"Super Express": Kwiatkowski mistrzem świata!

"Ależ to była jazda! Michał Kwiatkowski dotrzymał słowa i po pasjonującym wyścigu zdobył tytuł mistrza świata w hiszpańskiej Ponferradzie. Polski kolarz po rewelacyjnym finiszu zostawił za plecami największe gwiazdy światowego peletonu. Uciekł rywalom na ostatniej wspinaczce i nie dał się dogonić na szalonym zjeździe do mety. Najszybciej pokonał liczącą 254,8 km trasę.

"Przegląd Sportowy": Mistrz

"To było znakomite podsumowanie najlepszego roku w historii polskiego kolarstwa. Kwiatkowski zdobył złoto mistrzostw świata i dokonał tego w niezwykłym stylu! Wszystko przy wielkiej pomocy kolegów z drużyny".

"Gazeta Wyborcza": Mistrz Kwiatkowski!

"Jeeeeest! Mistrz Świata! - krzyczeli ze łzami w oczach trenerzy, mechanicy i inni członkowie polskiej ekipy w Hiszpanii, rzucając się Kwiatkowskiemu na szyję. 24-letni Polak zaatakował 7 kilometrów przed finiszem, na ostatnim podjeździe 254-kilometrowej trasy. Odskoczył na 10 sekund i na zjeździe utrzymywał przewagę, choć rywale gonili zaciekle".

"Fakt": Kwiatkowski mistrzem świata!

"Michał Kwiatkowski został mistrzem świata elity w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego! Polak sięgnął po złoto w hiszpańskiej Ponferradzie. Po samotnym finiszu wyprzedził Australijczyka Simona Gerransa i Hiszpana Alejandro Valverde. - Brak mi słów, bo ciągle nie wierzę w to, co się stało - powiedział nam po wyścigu szczęśliwy Kwiatkowski".

"Polska The Times": Złoty Michał Kwiatkowski. Nasz nowy mistrz świata

"- Miałem łzy w oczach na mecie, bo wiedziałem, że mam nogę na zwycięstwo, ale Michał Kwiatkowski nas ograł taktycznie - ocenił wicemistrz świata Simon Gerrans, starszy od Polaka równo o dekadę".

Zobacz wideo
Więcej o: