Kolarstwo. Ivan Basso dołączył do zespołu Rafała Majki

Włoski gwiazdor kolarstwa Ivan Basso dołączył do zespołu Tinkoff-Saxo, w którym jeździ Rafał Majka. Kontrakt będzie obowiązywał od 2015 roku.

36-letni kolarz podpisał z Tinkoff-Saxo dwuletni kontrakt. Dołączył tym samym do Rafała Majki, Alberto Contadora i Petera Sagana. - Z Alberto, Peterem, Rafałem i Ivanem zostaniemy zespołem numer jeden na świecie. Zawsze go lubiłem - jedliśmy razem lunch w 2007 roku i chciałem mieć go w swoim zespole już wtedy. Będzie naszym atutem w walce o różową koszulkę przyszłorocznego Giro - powiedział właściciel Tinkoff-Saxo Oleg Tinkov.

- Jestem pod wielkim wrażeniem projektu Olega Tinkova. To najlepszy zespół na świecie i jestem dumny, że zostałem jego częścią. Będę jeździł z pazurem i determinacją młodego profesjonalisty, ale z głową i doświadczeniem weterana - stwierdził Basso.

Ivan Basso to jedna z największych postaci współczesnego kolarstwa. Dwukrotnie triumfował w wyścigu Giro d'Italia - w 2006 i 2010 roku. Na Tour de France największy sukces odniósł w 2005 roku. Był wówczas drugi, tuż za wspomagającym się niedozwolonymi środkami Lance'em Armstrongiem, któremu ten triumf anulowano.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.