Majka nadal wygrywa. Tym razem kryterium w Roeselare

Rafał Majka po zakończonym w niedzielę Tour de France udał się od Belgii, gdzie we wtorek wygrał wieczorne kryterium w Roeselare. Na mecie wyprzedził mistrza świata Rui Costę (Lampre-Merida) i Marcela Kittela (Giant-Shimano). - To był mój ostatni wyścig przed Tour de Pologne - powiedział triumfator klasyfikacji górskiej w ?Wielkiej Pętli?.

Dwa okrążenia przed końcem kryterium Rafał Majka i Rui Costa zdecydowali się na atak. Ścigali ich Marcel Kittel i John Degenkolb (obaj z Giant-Shimano), jednak pogoń się nie udała. Majka wygrał sprint, a trzecie miejsce wywalczył Kittel - relacjonuje portal roeselaresport.be.

"Takie kryterium jak to dzisiaj nie należało do łatwych, non stop zmiana tempa, skoki. Moje nogi po trzytygodniowym Tour de France są mocno zmęczone. Ten wyścig był moim ostatnim sprawdzianem przed Tour de Pologne. Od 3 do 9 sierpnia chcę pokazać, że moje dwa zwycięstwa etapowe w Wielkiej Pętli nie były przypadkowe. Wyścig w moim kraju jest dla mnie czymś wyjątkowym" - cytuje Majkę portal naszosie.pl .

W środę Rafał Majka wraz Michałem Kwiatkowskim będzie obecny na konferencji prasowej 71. Tour de Pologne, która odbędzie się w Warszawie. Wyścig startuje w niedzielę w Gdańsku.

Zobacz wideo
Więcej o: