Tour de France. Dyrektor sportowy Tinkoff-Saxo: Od dawna znałem potencjał Majki. Teraz wszyscy mogą się o nim przekonać

- Wyczyn Rafała jest sensacyjny i prawdopodobnie on sam jest uważany za niespodziankę tegorocznej Wielkiej Pętli, ale od dawna znałem jego potencjał, o którym teraz mogą przekonać się wszyscy - powiedział Bjarne Riis, dyrektor sportowy grupy Tinkoff-Saxo. Na 18. etapie Tour de France Rafał Majka był trzeci. W ten sposób Polak zapewnił sobie wygraną w klasyfikacji górskiej.

Czwartkowy etap z Pau do Hautacam (145.5 km) wygrał lider wyścigu Vincenzo Nibali z grupy Astana. To czwarte etapowe zwycięstwo Włocha w tegorocznej Wielkiej Pętli. Trzeci na mecie był Rafał Majka. W ten sposób Polak z grupy Tinkoff-Saxo łącznie zdobył 181 punktów w klasyfikacji górskiej i o 13 wyprzedził Nibaliego. To największy sukces w karierze Majki, który do koszulki z czerwonymi grochami dołożył dwa etapowe zwycięstwa.

- To był kolejny wielki etap w wykonaniu Rafała, który jest o kilka kroków od podium na Polach Elizejskich. Do mety w Paryżu pozostały trzy etapy. Dopiero w stolicy Francji wreszcie będziemy mogli świętować. Wyczyn Rafała jest sensacyjny i prawdopodobnie on sam jest uważany za niespodziankę tegorocznej Wielkiej Pętli, ale od dawna znałem jego potencjał, o którym teraz mogą przekonać się wszyscy - powiedział Bjarne Riis, dyrektor sportowy grupy Tinkoff-Saxo.

Zobacz wideo

Wyniki 18. etapu Tour de France z Pau do Hautacam (145.5 km):

kol4kol4 Fot.

Klasyfikacja górska Tour de France:

kol7kol7 Fot.

Więcej o: