Tour de France. Kwiatkowski pomógł Majce wywalczyć koszulkę [WIDEO]

Na oficjalnym profilu Michała Kwiatkowskiego na Facebooku pojawiło się wideo które dowodzi, że kolarz grupy Omega Pharm - Quick-Step pomógł swojemu rodakowi Rafałowi Majce wygrać górską premię na wtorkowym 16. etapie Tour de France. Dzięki temu kolarz ekipy Tinkoff-Saxo zdobył koszulkę dla najlepszego górala wyścigu. Relacja na żywo z 17. etapu w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie.

Na 25. kilometrze etapu z Carcassone do Bagneres-de-Luchon kolarze mieli do pokonania górską premię czwartej kategorii na Cote de Fanjeaux. Na niewielkim podjeździe punkt zdobywał tylko jeden kolarz, który jako pierwszy minie linię premii. Kwiatkowski wyrwał do przodu i ewidentnie rozprowadził Majkę, który wyskoczył zza jego pleców i wygrał premię. Ten punkt dał mu po etapie koszulkę dla najlepszego górala, bo wcześniej miał tyle samo punktów co Hiszpan Joaquim Rodriguez z grupy Katiusza, ale przegrywał z nim z powodu niższego miejsca zajmowanego w klasyfikacji generalnej wyścigu.

"Nie ma za co, Rafał ;)" napisał na Facebooku o swojej akcji Kwiatkowski. Należy jednak podkreślić, że nieczęsto zdarza się, by kolarz w trakcie wyścigu pomagał zawodnikowi innej ekipy. Solidarność wśród Polaków jest jednym z ładniejszych obrazków na trasie tegorocznego, tak udanego dla biało-czerwonych wyścigu.

16. etap wygrał kolaga Majki z zespołu, Australijczyk Michael Rogers. Kwiatkowski uczestniczył w decydującej ucieczce, zajął siódme miejsce i powrócił do pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej .

Post użytkownika Michał Kwiatkowski .

Piasecki: Majka znów powalczy o wygraną

- W koszulce w grochy Rafał wdrapie się na metę jako pierwszy albo drugi. Stoczy walkę z Vincenzo Nibalim - mówi Lech Piasecki przed 17. etapem w rozmowie ze Sport.pl . Relacja na żywo z od 15 w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie .

Zobacz wideo

Tour de France w obiektywie - zobacz najciekawsze zdjęcia!

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live

Więcej o: