Tour de France. Kwiatkowski: "Na finiszu dałem z siebie wszystko".

- Zaryzykowaliśmy, bo chcieliśmy spróbować czegoś nowego. Nie udało się, ale będziemy próbować - powiedział po 6. etapie Tour de France Michał Kwiatkowski z grupy Omega Pharma - Quick Step. Na kilometr przed metą Polak zdecydował się na atak, ale peleton szybko go dogonił. Ostatecznie Kwiatkowski był 38. Etapowym zwycięzcą okazał się Niemiec Andre Greipel z grupy Lotto - Belisol.

- Zaryzykowaliśmy, bo chcieliśmy spróbować czegoś nowego. Nie udało się, ale będziemy próbować, bo mamy kreatywny team. Wiał boczny wiatr, co nie ułatwiało nam zadania - powiedział na mecie 6. etapu Tour de France Michał Kwiatkowski. Polak przeprowadził na finiszu brawurowy atak, ale na 500 metrów przed metą został dogoniony przez pędzący peleton. Ostatecznie uplasował się na 38. miejscu.

- Nie patrzymy wstecz. Staraliśmy się walczyć do końca i wraz z Matteo Trentinim zaatakowaliśmy pod koniec. Matteo był tuż za mną na ostatnim zakręcie. Zwolnił, a ja mocno zaatakowałem. Dałem z siebie wszystko, ale niestety, to była długa droga. Pokazaliśmy jednak, że Omega Pharma - Quick Step jest w stanie walczyć - dodał Kwiatkowski.

Więcej o: