Kolarstwo. Michał Kwiatkowski wygrał wyścig Strade Bianche [WIDEO]

Michał Kwiatkowski z grupy Omega Pharma - Quick Step wygrał jednodniowy wyścig Strade Bianche! Po przejechaniu 197-kilometrowej trasy z San Gimignano do Sieny Polak wygrał na finiszu ze Słowakiem Peterem Saganem z grupy Cannondale.

Na początku z peletonu odjechała czteroosobowa ucieczka, która miała już 11 minut przewagi nad peletonem. Główna grupa sukcesywnie goniła jednak uciekinierów. Gdy peleton był już blisko, na samodzielny atak zdecydował się najsilniejszy z czwórki Włoch Angelo Pagani. Potem sytuacja zmieniała się dynamicznie.

W końcówce z przodu jechała silna grupa kolarzy z Kwiatkowskim i jego kolegą z zespołu Michałem Gołasiem. Gdy na atak zdecydował się Sagan, Kwiatkowski ruszył za nim. Nikt nie zdołał ich już dogonić i finisz rozgrywali między sobą. Na ulicach Sieny zaatakował Polak i pierwszy minął linię mety.

 

- Nie spodziewałem się, że mu się urwę - przyznał Kwiatkowski na mecie. - Wiedziałem dość dobrze, jak będą wyglądać końcowe metry. Świetnie spisaliśmy się jako zespół, 50 kilometrów przed metą mieliśmy w czołówce pięciu zawodników i mogliśmy kontrolować wyścigu. Nie mogę opisać tego, co czuję. Wygranie w Sienie to wspaniałe uczucie - dodał.

To kolejny sukces Kwiatkowskiego w tym sezonie po wygraniu mocno obsadzonego wyścigu Volta ao Algarve.

- Nie miałem żadnych problemów tej zimy, skupiłem się na pracy. Zacząłem sezon później w porównaniu z zeszłym rokiem, ale jestem zadowolony z moich wyników - powiedział.

Trzecie miejsce zajął Alejandro Valverde z Movistaru, za Polakiem finiszowali także między innymi: Damiano Cunego z Lampre, Roman Kreuziger z Tinkoff-Saxo czy Fabian Cancellara z Trek Factory Racing.

W wyścigu jechał także trzeci Polak, Maciej Bodnar z grupy Cannondale.

Wyniki:

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: