Czas kolarskiej wielkiej trójki

Tony Martin wygrał jazdę indywidualną na czas elity na mistrzostwach świata we Florencji. Maciej Bodnar i Michał Kwiatkowski byli w trzeciej dziesiątce.

Miejsca na podium rozdzielili giganci tej konkurencji ostatnich lat, wielka trójka: Martin, Bradley Wiggins i Fabian Cancellara. Od 2008 r. Niemiec, Brytyjczyk i Szwajcar na igrzyskach i MŚ zdobyli w sumie osiem złotych medali. Od 2010 r. wygrali siedem z ośmiu etapów na czas w Tour de France.

Martin od trzech lat na kolarskim mundialu nie dał się wyprzedzić nikomu. Wczoraj drugiego Wigginsa pokonał aż o 46 sekund. Trzy dni wcześniej Niemiec sięgnął po złoto w jeździe drużynowej na czas w drużynie Omega Pharma - Quick-Step, tej samej, w której jeździ Michał Kwiatkowski. "Najszybszy zespół na ziemi z najszybszym człowiekiem na ziemi" - skomentował na Twitterze wynik dwóch pierwszych konkurencji elity na MŚ Marc Coucke, jeden z dyrektorów OPQS.

Kwiatkowski pojechał w czasówce, na ile starczyło mu sił. Był 24., z blisko czterominutową stratą. 23-letni kolarz z Torunia wahał się, czy po wyczerpującej drużynówce poddać się indywidualnej próbie. Trasa wytyczona przez organizatorów była wyjątkowo długa jak na MŚ, liczyła 58 km. Maciej Bodnar był 28.

Polacy nastawiają się na niedzielny wyścig ze startu wspólnego. Ostatnio spisywali się w nim fatalnie, ale w tym roku wystąpią w dziewięciu. Mają więcej szans, by któryś z nich znalazł się przynajmniej w pierwszej dziesiątce.

Wyniki jazdy indywidualnej na czas w MŚ:

1. T. Martin (Niemcy) 1:05.36;

2. B. Wiggins (Wielka Brytania) 46 s straty;

3. F. Cancellara (Szwajcaria) 48 s...

24. M. Kwiatkowski 3.59...

28. M. Bodnar 4.18.

Więcej o: