Tour de France. Kwiatkowski czwarty na 3. etapie. We wtorek założy żółtą koszulkę?

Michał Kwiatkowski (OPQS) zajął czwarte miejsce na 3. etapie Tour de France, awansował w klasyfikacji generalnej na czwartą lokatę i obronił białą koszulkę lidera klasyfikacji młodzieżowej.

To kolejny znakomity występ 22-letniego Polaka w najbardziej prestiżowym wyścigu kolarskim na świecie. W niedzielę Kwiatkowski był trzeci, dzień później zajął jedną lokatę niżej, ale znów popisał się niezłym finiszem sprinterskim. Gorszy był tylko od Simona Gerransa (Orica Greenedge), Petera Sagana (Cannondale) i Jose Joaquina Rojasa (Movistar).

W klasyfikacji generalnej Polak awansował na czwarte miejsce i traci tylko sekundę do Jana Bakelantsa (Radioshack).

Na wtorek organizatorzy zaplanowali drużynową jazdę na czas. Jeśli ekipa OPQS wygra ten etap, Kwiatkowski będzie liderem wyścigu. Rok temu zespół Polaka w składzie: Tom Boonen, Sylvain Chavanel, Niki Terpstra, Kristof Vandewalle, Peter Velits i Tony Martin zdobył mistrzostwo świata. Obok Kwiatkowskiego pojedzie czterech z tej grupy: Chavanel, Terpstra, Velits i Martin. Problem w tym, że ten ostatni - najlepszy "czasowiec" na świecie - jest kontuzjowany.

Obok OPQS faworytami etapu będą też: Garmin-Sharp, Sky i Saxo-Tinkoff.

Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) był w poniedziałek 71 (bez strat czasowych). a Maciej Bodnar (Cannondale) 171. (strata aż dziewięciu minut i 15 sekund). W "generalce" Niemiec jest 46. i do lidera traci sekundę, Bodnar 131. ze stratą 18 minut i 21 sekund.