Kolarstwo. Niemiec debiutuje w wyścigu dookoła Katalonii

- Zaczynam debiutancki dla mnie start w Volta a Catalunya. Razem ze Scarponim mamy walczyć o wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej - mówi Przemysław Niemiec, kolarz Lampre-Merida. Po uzyskaniu 9. miejsca w Tirreno-Adriatico Polak pojedzie w 7-etapowym wyścigu dookoła Katalonii.

To właśnie dla Przemysława Niemca i Michele Scarponiego będą w Katalonii pracować pozostali kolarze Lampre-Merida od 18 do 24 marca. - Ostatnie ich dobre występy pozwalają nam przystępować do Volta a Catalunya z wielkim optymizmem, zwłaszcza że są tam etapy z metą pod górę, jak Valter 200 i Port Aine - uważa Bruno Vicino, dyrektor sportowy Lampre-Merida.

Spełniają się zatem słowa menedżera generalnego Lampre-Merida, które wypowiedział przed sezonem. - Żywimy nadzieję, że będziemy mogli zobaczyć Niemca także w roli lidera w części wyścigów, jeśli tylko będzie ku temu okazja. W 2013 roku pojawią się dla niego kolejne szanse - zapowiadał.

Niemca i Scarponiego w kolejnym wyścigu World Touru będą wspierać Durasek, Lloyd, Mori, Richeze i Stortoni. - Wyścig jest bardzo wymagający, więc wzajemne zaufanie w zespole będzie niezwykle istotne. Richeze i Lloyd mają odrębne umiejętności, które mogą być nam bardzo potrzebne. Durasek i Mori pokazali już, że stać ich na rolę kluczowych zawodników, polegamy też na Stortonim, który dobrze trenował po tym, gdy musiał przerwać deszczowe Tirreno-Adriatico z powodu wysokiej temperatury - tłumaczy Vicino.

Podczas ostatniego wyścigu pogoda mocno dała się we znaki także Niemcowi. - Mam nadzieję, że będzie ona w Katalonii lepsza niż we Włoszech. Póki co jest dużo cieplej niż w Polsce, ok. 15 st. C - mówi kolarz Lampre-Merida. Oprócz niego w wyścigu weźmie udział jeszcze piątka Polaków: Michał Gołaś, Karol Domagalski, Rafał Majka, Tomasz Marczyński i Sylwester Szmyd.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Więcej o: