Kolarstwo górskie. Paula Gorycka w Red Bullu

Co łączy Adama Małysza, Sebastiana Vettela, Sebastiana Loeba i Lindsey Vonn? Wraz z kilkuset innymi sportowcami współtworzą Świat Red Bulla. Teraz do tej międzynarodowej sportowej rodziny dołącza również Paula Gorycka.

Zawodniczka 4F E-VIVE Racing Teamu już od przyszłego sezonu startować będzie w kasku z logo Red Bulla.

- Sam fakt, że zostałam dostrzeżona i znalazłam się w takim towarzystwie, jest dla mnie wielkim wyróżnieniem i motywacją do dalszej ciężkiej pracy - mówi aktualna mistrzyni Polski w kategorii elity, wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka mistrzostw świata w kategorii młodzieżowej w kolarstwie górskim.

Paula, uznawana za jeden z największych talentów, jakie pojawiły się w polskim kolarstwie, przed dołączeniem do zespołu przeszła kompleksowe badania w klinice Red Bull Diagnostic & Training Center w austriackim Thalgau.

- Profesjonalizm specjalistów z Red Bulla stoi na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Tak szczegółowych badań brakuje generalnie w całym polskim sporcie, dlatego też bardzo się cieszę, że Paula została dokładnie "sprawdzona". Tym bardziej że jej wyniki były naprawdę bardzo dobre. Poza tym logo Red Bulla na sportowcu to jak "znak jakości" - firma wiąże się tylko z najlepszymi. To pokazuje tylko, że idziemy w dobrym kierunku - mówi dyrektor sportowy 4F E-VIVE Racing Teamu i trener Pauli Andrzej Piątek.

Więcej o: