Wielki transfer w świecie kolarstwa. Mark Cavendish przechodzi do Omega Pharma - Quick Step

Mark Cavendish przeszedł ze Sky Team do Omega Pharma - Quick Step. W nowej grupie najlepszego sprintera świata jeździ dwóch Polaków, Michałowie: Kwiatkowski i Gołaś.

Plotki o odejściu Brytyjczyka z grupy Sky Team krążyły już od dawna. Cavendish potwierdził swój transfer dopiero podczas wyścigu Tour of Britain. Przejście utytułowanego sprintera do Omegi Pharmy - Quick Step oznacza, że belgijska grupa wykupiła go ze Sky Team, Cavendish miał bowiem ważną umowę z brytyjskim zespołem.

27-letni kolarz źle czuł się w barwach Sky. W październiku Juan Antonio Flecha i Steve De Jongh - kolarze brytyjskiej grupy - zdradzili, że Cavendish zarzuca szefom zespołu nierówne traktowanie. Sprinter nie potrafił znieść wewnętrznego współzawodnictwa z Bradleyem Wigginsem, zwycięzcą tegorocznego Tour de France.

- Wiggo zawsze był traktowany jak boss i Mark liczył, że będzie miał podobną pozycję w zespole. Nic takiego się jednak nie stało. Podchodzono do niego, jak do wielkiego zawodnika, ale nic ponadto - stwierdził Flecha.

- Żadna ze stron nie jest w pełni zadowolona z tego, jak wyglądała współpraca. To nie jest szczęśliwe małżeństwo - oceniał relację na linii Cavendish - szefowie Sky Team De Jongh.

Najważniejszym celem dla grupy były zwycięstwa w klasyfikacjach generalnych wielkich tourów, na czele z TdF, nie zaś pojedyncze wygrane etapowe. W takiej sytuacji Cavendish nie mógł liczyć na status lidera zespołu.

Kolarzami OPQS są dwaj Polacy: Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś. Co ciekawe pierwszy z wymienionych zawodników miał przejść z belgijskiego zespołu do Sky Team, czyli niejako zamienić się miejscami z Cavendishem. Ostatecznie 22-letni Polak zostanie w OPQS przynajmniej do końca 2013 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.