Kolarstwo. Cavendish opuści Sky? Wiggins jest za

Mark Cavendish zaledwie po rocznym pobycie w zespole Sky, chce go opuścić. Popiera go w tym kolega z drużyny i zwycięzca tegorocznego Tour De France Bradley Wiggins.

- Osobiście bardzo lubię z nim jeździć, ale rozumiem powody dlaczego chce nas opuścić. Uwielbiam patrzyć na jego zwycięstwa, na to jak po kilka razy wygrywa etapy w każdym z Tour'ów (de France - red.) i jak walczy o wygranie zielonej koszulki (dla zwycięzcy klasyfikacji punktowej - red.) - powiedział Wiggins.

27-letni Cavendish do Sky przyszedł w tym sezonie. Pomógł Wigginsowi stać się pierwszym Brytyjczykiem, który zwyciężył w Wielkiej Pętli. Sam triumfował zaledwie w trzech etapach, najmniej od 2007 roku, gdy wycofał się po ósmym etapie. W sumie ma już na swoim koncie 23 wygrane etapy Tour de France, co daje mu czwarte miejsce w historii. Bycie w tle nie zaspokaja jednak jego ambicji. Rok wcześniej wygrał klasyfikację punktową TdF. Teraz tego nie powtórzył.

Cavendishowi pozostały jeszcze dwa lata kontraktu. Chce go jednak zerwać już teraz. Szef Sky Dave Brailsford zapowiedział, że nie będzie mu robił z tym problemów.

Więcej o: