Andy Schleck nie wystartuje w Tour de France

Zwycięzca ?Wielkiej Pętli? z 2010 roku (po zdyskwalifikowaniu Alberto Contadora) nie pojedzie w tegorocznym wyścigu. Luksemburczyk podczas wyścigu Critérium du Dauphiné doznał złamania kości w miednicy.

Od 2008 roku Andy Schleck nie opuścił żadnego Tour de France. Trzykrotnie - w 2009, 2010 i 2011 roku - był sklasyfikowany na drugim miejscu. 29 maja dostał jednak żółtą koszulkę zwycięzcy wyścigu. Pierwszy w klasyfikacji generalnej w 2010 roku Alberto Contador, został zdyskwalifikowany za wykrycie w jego organiźmie znajdującego się na liście niedozwolonych środków clenbuterolu i Schleck zajął jego miejsce na liście zwycięzców TdF.

Luksemburczyk był jednym z faworytów "Wielkiej Pętli" w tym roku, ale miał też strasznie dużo pecha. Nie ukończył trzech wielkich wyścigów: Paryż - Nicea, dookoła Katalonii i Critérium du Dauphiné. Pod koniec maja zrezygnował z rekonesansu trasy Tour de France z powodu bólu kolana. W klinice w Bazylei spędził trzy dni. Od kilku dni media w Luksemburgu donosiły, że jego występ we Francji stoi pod znakiem zapytania. Dziś rano potwierdziły, że jest on niemożliwy.

Przedłużył kontrakt z Saxo Bank - Alberto Contador

Więcej o: