Kolarstwo. Specgrupa dla Schlecków

- To będzie grupa, która zdominuje kolarstwo w najbliższych latach - powiedział Johan Bruyneel, który od nowego roku będzie dyrektorem nowego zespołu Radioshack-Nissan-Trek

Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

Supergrupa powstanie z połączenia dwóch czołowych drużyn kolarskich - amerykańskiej Radioshack i luksemburskiego Leoparda. Sponsorzy zapowiedzieli, że istnieć będzie co najmniej do 2013 roku, a kontrakty podpisze 30 kolarzy.

Liderami zostaną bracia Andy i Frank Schleckowie. To dla nich w ubiegłym roku powstał zespół Leopard utworzony dzięki fortunie jednego z najbogatszych luksemburczyków Flavio Becce. Schleckowie mają walczyć o zwycięstwo w Tour de France. W tym roku, choć byli wielkimi faworytami i do ostatnich dni trzymali kontrolę nad wyścigiem przegrali w finałowej fazie z Australijczykiem Cadelem Evansem i zajęli ostatecznie drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Zostanie z nimi Szwajcar Fabian Cancellara czterokrotny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas.

Z RadioShack czyli ostatniego zespołu w karierze Lance'a Armstronga (nadal ma w nim udziały) do nowego teamu dołączą m.in. Amerykanin Chris Horner, Niemiec Andreas Klöden, Słoweniec Jani Brajković, Włoch Daniele Bennati. Czołową postacią będzie jednak dyrektor sportowy - Johan Bruyneel, towarzyszący Armstrongowi w jego siedmiu zwycięstwach w Tour de France.

Belg postawił jasny cel. - Z takimi kolarzami jak Fabian Cancellara i bracia Schleck mamy szansę wygrać nie tylko klasyki, ale i wielkie Toury - stwierdził Bruyneel.

Nowe Radioshack bez problemu znajdzie miejsce w kolarskiej pierwszej lidze zwanej WorldTour, która obecnie liczy 18 drużyn. Po ostatnich zmianach znikły trzy: oprócz Leoparda, HTC w której jeździł najlepszy sprinter świata Mark Cavendish. Doszło również do fuzji dwóch belgijskich ekip: Omegi Pharma z Quick Step.

Groźne kraksy w Tour de France. "Zacznijmy szanować kolarzy"

Więcej o: