Wiggins wygrał ostatni etap Tour de Pologne. Wyścig dla Weeninga [ZAPIS RELACJI]

:

• sobota, 03 sierpnia 2013
  • Wyniki końcowe wyścigu:

• Wyniki VII etapu:

• PILNE

1. Weening; 2. Izaguirre; 3. Riblon; 4. Majka; 5. Capecchi - tak wygląda końcowa klasyfikacja wyścigu

• PILNE

Riblon przegrał z Weeningiem! Holender zwycięzcą 70. Tour de Pologne!

• Izaguirre szybszy od Majki, przegrał z Weeningiem o 21 sekund. To oznacza, że Hiszpan będzie przed Majką w "generalce", ale za Holendrem. Weeninga może pokonać jedynie Riblon!

• PILNE

Rafał Majka dziewiąty na mecie. Gorszy od Weeninga, ale lepszy od Henao. Polak jest obecnie drugi w "generalce", nie wygra wyścigu, ale ma szansę na podium

• Henao dopiero 13. na mecie. Kolumbijczyka prawdopodobnie nie będzie na podium całego wyścigu

• PILNE

Weening na mecie! Holender z czasem 48 minut i 20 sekund jest obecnie szósty. To może mu dać zwycięstwo w całym wyścigu. Przypominamy - Weening tracił do Riblona 27 sekund

• Na metę przyjeżdżają kolejni kolarze, ale żaden z nich nie zmienił niczego w czołówce klasyfikacji etapu. Włosi - Capecchi i Basso w drugiej dziesiątce.

• PILNE

Na półmetku wygląda to tak: Majka stracił do Riblona pięć sekund. Henao ma taki sam czas jak Francuz, a Weening zyskał do Riblona 18 sekund, czyli teraz ma tylko 9 sekund straty do lidera! Izaguirre uzyskał słaby czas i już się nie liczy w walce o triumf.

• PILNE

Francuz na półmetku wolniejszy o 18 sekund od Weeninga. Piąty w "generalce" Holender jedzie po wygraną w całym wyścigu!

• Riblon miał przed tym etapem tylko 27 sekund straty do Weeninga

• Weening ma piąty czas na półmetku. Jest szybszy od Izaguirre, wicelidera klasyfikacji generalnej, Majki i Henao. Czekamy na Riblona!

• Na półmetku Rafał Majka gorszy od tych, którzy w "generalce" są za nim. Do Henao stracił kilka sekund, do Weeninga jeszcze więcej. Nie wygląda to dobrze...

• Znamy już kolejne rozstrzygnięcia - Tomasz Marczyński wygra klasyfikację górską, a Bartosz Huzarski punktową.

• Miejsca Polaków: 7. Paterski, 16. Marczyński, 18. Niemiec, 24. Taciak, 27. Huzarski, 35. Cieślik, 39. Domagalski, 41. Gołaś, 48. Matysiak, 49. Gradek, 60. Szmyd, 66. Franczak, 67. Bodnar, 69. Honkisz,

• PILNE

Paterski siódmy na mecie. Bardzo dobry czas Polaka, który stracił dwie minuty i 19 sekund do Wigginsa.

• W pierwszej dziesiątce klasyfikacji etapu bez zmian. Ale to się powinno za chwilę zmienić, bo do mety zmierza Maciej Paterski.

• PILNE

Rafał Majka ruszył na trasę. TRZYMAMY KCIUKI!

• Na trasę ruszają już kolarze z pierwszej "10". Za godzinę wszystko będzie już jasne.

• PILNE

Wiggins znokautował Cancellarę! 46 minut i 36 sekund to wynik o 56 sekund lepszy od rezultatu Szwajcara! Wielki Brytyjczyk z pewnością wygra dzisiejszy etap. To będzie jego... pierwszy sukces w tym sezonie!

• Za chwilę na mecie powinien zjawić się Bradley Wiggins. Zwycięzca ubiegłorocznego Tour de France jest jedynym, które może jeszcze wyścignąć Cancellarę.

• A tymczasem linię mety przekroczył Vincenzo Nibali, wielka gwiazda kolarstwa, zwycięzca tegorocznego Giro. Niezły czas Włocha. 49 minut i 53 sekundy - ten wynik daje mu na razie ósme miejsce.

• Na trasę wyruszył Tanel Kangert, niezły "czasowiec", który w klasyfikacji generalnej zajmuje miejsce w drugiej dziesiątce, ale do Riblona traci stosunkowo niewiele - minutę i 54 sekundy. Jeśli Estończyk da z siebie wszystko, dzisiejszy etap ukończy w czołówce, będzie miał szanse powalczyć o pierwszą piątkę, może nawet o podium.

• Niezły wynik Przemysława Niemca. Rewelacja tegorocznego Giro d'Italia jest 9. Polak stracił do Cancellary dwie minuty i 53 sekundy.

• Jak na razie najszybszy z Polaków jest Bartłomiej Matysiak, który jest 16. i stracił do Cancellary pięć minut i cztery sekundy. 17. jest Kamil Gradek, 24. Sylwester Szmyd.

strata: 02:39

• Tymczasem Wiggins drugi na półmetku. Szybszy od Cancellary i Phinney'a. Tylko o dwie sekundy wolniejszy od Pinottiego, który na mecie jest trzeci.

• PILNE

Jednak! Cancellara szybszy od Phinney'a! Wielki mistrz w tej specjalności (4 mistrzostwa świata, mistrzostwo olimpijskie) z czasem 47 minut i 32 sekund obejmuje prowadzenie i ma duże szanse wygrać etap

• Rafał Majka wyruszy na trasę o 17:39. Lider wyścigu, Riblon cztery minuty później

• Kolarze, którzy zajmują miejsca w TOP 10 "generalki" nie specjalizują się w jeździe indywidualnej na czas, oni nie będą się dziś liczyć w walce o etapowe zwycięstwo. Ci zawodnicy rozgrywają swój "mecz", walczą o końcowy triumf. Pierwszego Riblona i 10. Basso dzieli ledwie 40 sekund. Każdy z tych kolarzy może wygrać Tour de Pologne.

• Tylko o 6 sekund gorszy od Phinneya jest Marco Pinotti, mistrz Włoch w jeździe indywidualnej na czas. Trzeci jest Jesse Sergent, a czwarty Stef Clement, którego niektórzy uważali za faworyta do podium.

• PILNE

Taylor Phinney jest już na mecie. Fantastyczny czas Amerykanina - 47 minut i 50 sekund może dać mu zwycięstwo. Na trasie są już Cancellara i Wiggins, kolarze, którzy również mogą się pokusić o wynik w okolicach 48 minut.

• Kto ma największe szanse na zwycięstwo na dzisiejszym etapie? Według nas w grę wchodzą jedynie dwa nazwiska - Fabian Cancellara i Taylor Phinney. Obaj specjalizują się w jeździe indywidualnej na czas. Cancellara to czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski w tej specjalności, ale jego obecna forma pozostawia wiele do życzenia. Większe szanse dajemy Phinney'owi, wicemistrzowi globu sprzed roku.

• Majka nie jest wybitnym czasowcem... Trener Zbigniew Klęk wierzy jednak w Polaka

Tour de Pologne. Były trener Rafała Majki: jedź najszybciej, jak potrafisz

Jedź najszybciej, jak potrafisz - to jedyna rada, jaką może dać swojemu byłemu podopiecznemu Rafałowi Majce trener Zbigniew Klęk przed ostatnim, siódmym etapem kolarskiego 70. Tour de Pologne. Klęk był opiekunem Polaka w WLKS Krakus Swoszowice.

• - Mam sporą zaliczkę i czuję się na siłach wygrać ten wyścig - mówi Riblon.

Tour de Pologne. Riblon: spokojnie podejdę do czasówki

Drugi na mecie szóstego etapu Tour de Pologne i nowy lider Francuz Christophe Riblon uważa, że uzyskana w Bukowinie Tatrzańskiej przewaga pozwoli mu w sobotę wygrać cały wyścig. Do jazdy indywidualnej na czas z Wieliczki do Krakowa podejdzie ze spokojem. Relacja na żywo z ostatniego etapu w sobotę od 16.45 w Sport.pl.

• Jadąc w żółtej koszulce Christophe Riblon może dostać skrzydeł. Czasówki nie wygra, ale ma duże szanse na końcowy triumf. Kto mu może zagrozić?

Kolarstwo. Christophe Riblon wygra Tour de Pologne?

Rafał Majka w piątek spadł na trzecie miejsce i ma małe szanse na zwycięstwo. Relacja na żywo w Sport.pl od 16.45, transmisje w TVP i Eurosporcie 2.