Tour de France. Zwycięstwo Hagena! Hushovd nadal liderem

Relacja
Komentarze
Tabela
Od?wie?
29
Po wyścigu:

Norweg Edvald Boasson Hagen wygrał w Lisieux, po finiszu z peletonu, szósty etap kolarskiego Tour de France. Drugi był Matthew Goss, a trzeci lider klasyfikacji generalnej Tour de France Thor Hushovd.

Na całej trasie najdłuższego w tym Tourze etapu kolarze nie mieli szczęścia do pogody. Na zmianę padał mocny deszcz, lub świeciło mocne słońce.

Już na początku wyścigu uciec peletonowi postanowiło pięciu kolarzy: Roux, Duque, Westra, Malori i Hoogerland. Na 50 km przed końcem Malori i Westra odskoczyli od czołowej piątki i prowadzili przez kolejne 30 km. Najwytrwalszy był Malori, który dał się dogonić peletonowi dopiero na 2,5 km przed końcem. Wyniki tego etapu rozstrzygnęły się na finiszu.

Kolejny etap z Le Mans do Chateauroux o długości 218 km już w piątek. Relacja na żywo na Sport.pl.


17:10 Hagen zwycięzcą! Tuż za nim Goss, a trzeci lider TdF Hushovd.


17:08 Ostatni kilometr!


17:07 I nie udało się. Peleton ich dogonił.


17:06 Od peletonu odrywa się Voeckler! Jego przewaga rośnie. Z nim jedzie Vanendert.


17:04 I peleton dogonił Maloriego na 2,5 km przed końcem. Czeka nas kolejny emocjonujący finisz!


17:00 Malori chyba jednak nie da rady. Na 5 km przed końcem ma 15 sekund przewagi nad peletonem.


16:50 Westra osłabł i został dogoniony przez peleton. Malori jeszcze walczy. Ma 27 sekund przewagi. Do końca 13 km.


16:45 Już tylko pół minuty przewagi prowadzącej dwójki.


16:41 Deszcz leje już na całego.


16:33 Malori i Westra opadli z sił. Już tylko 1'03'' przewagi nad peletonem. Do mety 27 km.


16:26 A nad kolarzy powróciły ciemne chmury i lekki deszcz.


16:16 Duque też już jedzie w peletonie. Uciekająca dwójka ma 2'44'' przewagi. Do końca etapu 38,5 km.


16:13 Roux i Hoogerland już wchłonięci przez peleton. Duque jeszcze się broni, ale ma tylko około 10 sekund przewagi.


16:10 Malori i Westra jadą coraz szybciej. Już trzy minuty nad peletonem. Wytrzymają do mety?


16:00 Westra i Malori odskakują od czołowej piątki! Mają nad pozostałą trójką 45 sekund przewagi. Ci z kolei nad peletonem już tylko 1'39''. Do mety 49 km.


15:49 Roux nie poddaje się. Prowadzi czołową piątkę i mają oni nad peleton jeszcze ponad dwie minuty przewagi. A do końca etapu 63 km.


15:36 Voigt i Monfort na czele peletonu, który do uciekającej piątki ma już tylko 2'27''.


15:31 Kłopotów Gesinka ciąg dalszy. Tym razem kolarz Rabobanku dostał nowy rower. Wczorajszy upadek wyraźnie mu nie służy.


15:21 Po opadach deszczu, teraz kolarze jadą w dużo przyjemniejszych dla siebie warunkach. Nad trasą świeci słońce.


15:09 Kłopoty Gesinka. Kolarz Rabobanku musiał poczekać na zmianę jednego z kół w rowerze. Jedzie już dalej.


15:02 Przewaga uciekinierów maleje. Już tylko trochę ponad sześć minut.


14:50 Peleton minął bufet i traci do "uciekinierów" osiem minut. Liderzy z niezmordowanym Anthonym Roux dojechali już do 125 kilometra.


14:19 Hoogerland uciekł wszystkim i wygrał pierwszą premię górską. Drugi był Roux. Czołowi kolarze mają już 11 minut przewagi nad peletonem. 105 kilometrów za nami


13:50 Przewaga kolarzy z czołówki wynosiła już ponad dziewięć minut, ale od kilku kilometrów zaczęła topnieć i wynosi teraz 7 minut i 45 sekund. Problemy z rowerem ma Tylera Farrar, który jedzie teraz za peletonem. 90 kilometrów za zawodnikami. Za moment zacznie się "wspinaczka" na wzniesienie położone na wysokości 320 metrów.


13:20 "Uciekinierzy" zwiększają przewagę. Strata peletonu wynosi już 8 minut i 30 sekund. Za nami 65 kilometrów, a na czele nadal Roux


12:50 Roux, który jest teraz wirtualnym liderem wraz z czterema innymi kolarzami powiększył przewagę nad peletonem do ponad czterech minut. Kolarze zbliżają się powoli do górskiego fragmentu etapu. W swoich nogach mają już prawie 50 kilometrów


12:30 Do grupy "uciekającej" dobili Malori i Hoogerland. Ich przewaga nad peletonem na 30 kilometrze wynosi minutę. Między obiema grupami znajduje się jeszcze dwóch kolarzy ze stratą 15 sekund do liderów. Po wczorajszej kraksie na trasie nie widzimy dziś Baska Velasco z Euskaltel


12:15 Zawodnicy są już na trasie. Na razie wyklarowała się grupa trzech "uciekających" zawodników w składzie: Anthony Roux, Leonardo Duque i Lieuwe Westra. Obecność tego pierwszego nie może być zaskoczeniem. Francuz już kilka razy inicjował ucieczki, przez co organizatorzy oznakowali go czerwonym numerem dla najaktywniejszego kolarza TDF. Przewaga grupy prowadzącej nad peletonem wynosi jednak tylko kilkanaście sekund. Za nimi 17 kilometrów wyścigu


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia