Tour de France. Etap 4. na żywo

• środa, 04 lipca 2012
  • Czwarty etap wygrał Andre Greipel z grupy Lotto. Drugi był Petacchi, trzeci Veelers, a czwarty Sagan.

• Cavendish wziął udział w kraksie i nie będzie liczył się w walce o etapowe zwycięstwo. Kolarz chwile leżał, ale po chwili wstał i chyba o własnych siłach dojedzie do mety.

• Peleton na 8 km przed metą wchłonął ucieczkę. O etapowym zwycięstwie znów zdecyduje sprinterski finisz, chyba, że ktoś zdecyduje się na atak na ostatnich kilometrach.

• Peleton jeszcze przed metą powinien dogonić uciekinierów. Na 13 km przed finiszem ma jeszcze tylko 53 sekundy straty.

• 23 km do mety i uciekinierzy zaczynają powoli czuć oddech peletonu. Ich przewaga to już ledwie niespełna dwie minuty.

• Do mety pozostało 35 km. Uciekająca trójka ma już tylko nieco ponad 3 minuty przewagi nad peletonem, który pędzi coraz szybciej.

• Peleton się rozpędza. Na 55 km przed metą traci już tylko 4:43 do uciekające trójki, która musi teraz walczyć nie tylko z własnymi siłami, ale i z padającym deszczem. Na zdjęciu poniżej jeszcze słoneczne Sainte-Marguerite-sur-Mer.

• Arashiro pierwszy na lotnej premii w Fecamp, za nim Delaplace i Moncoutie. Uciekinierzy zbierają punkty, a do roboty zabrał się peleton, który na 71 km przed metą traci już poniżej 6 minut do prowadzącej trójki. Na 10 km odrobił 1,5 minuty.

• Przy trasie nie brakuje kibiców. Nam w oko wpadł fan Francuza Thomasa Voecklera

• Na czele peletonu kolarze z grupy RadioShack oraz Jens Voigt i Sebastien Lang z Orica GreenEdge, ale przewaga uciekinierów zamiast spadać, rośnie. Na 81 km przed metą to już siedem minut.

• Liderem klasyfikacji punktowej jest Peter Sagan z Liquigasu. Dziś przed startem etapu był dość spokojny. Żółta koszulka należy do Fabiana Cancellary. Obaj jadą w peletonie, który do uciekinierów traci już 6 minut na 86 km do mety.

• Kolarze pokonali już ponad połowę trasy. Do mety pozostało 96 km. Na prowadzeniu trójka kolarzy: Japończyk Yukiya Arashiro (Team Europcar), David Moncoutie (Cofidis) i Anthony Delaplace (Saur-Sojasun). Nad peletonem mają 5:36 przewagi. A tak wygląda trasa dzisiejszego etapu.